Coraz gorętsza sytuacja wokół Mołdawii. Łotwa wzywa obywateli do opuszczenia Naddniestrza

Łotewski resort dyplomacji wzywa swoich obywateli do opuszczenia Naddniestrza. Ma być to podyktowane "działaniami sił zbrojnych w pobliżu granicy z Mołdawią".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak już informowaliśmy, według ustaleń The Times - Rosja zdecydowała się zaatakować Mołdawię. Gazeta powołując się na ustalenia ukraińskiego wywiadu przekazuje, że inwazja ma się odbyć według tzw. "donbaskiego" scenariusza.

Dziś z kolei dowiadujemy się o reakcji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łotwy. Resort wzywa obywateli do opuszczenia separatystycznego regionu Mołdawii - Naddniestrza.

„W związku z rosyjską agresją militarną na Ukrainę i działaniami sił zbrojnych w pobliżu granicy z Mołdawią stanowczo nalegamy, aby obywatele Łotwy nie odwiedzali regionu Naddniestrza, a obywatele tam przebywający do opuszczenia regionu”

– przekazuje rbc.ua powołując się na oficjalne stanowisko MSZ Łotwy.

Przypomnijmy, że przed atakiem Rosji na Mołdawię ostrzegała dziś wiceszefowa ukraińskiego resortu obrony. Hanna Malar stwierdziła, że inwazja na Ukrainę, to tylko początek, a imperialistyczne zapędy Putina, są niebezpieczne dla innych krajów.

"Jeśli chodzi o Mołdawię. Z całej strategii ich wojny jasno wynika, że Ukraina nie jest punktem końcowym, ani celem ostatecznym; że pójdą dalej, a Ukraina jest przygotowywana właśnie jako trampolina, by stąd ruszyć".

- oświadczyła polityk.

 Źródło: rbc.ua, niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #Rosja #Mołdawia #Naddniestrze #Łotwa

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo