Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Bestialski mord w Makiejewce. Śmierć 8-osobowej rodziny wyglądała jak egzekucja. Ślady prowadzą do… Grupy Wagnera

W położonej w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy i okupowanej przez wojska rosyjskie Makiejewce zastrzelono 8-osobową rodzinę, w tym czworo dzieci. Choć okupanci z tzw. separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej przekonują, że za zbrodnię odpowiadają „pospolici przestępcy”, którzy zostali już schwytani, tropy prowadzą znacznie dalej. Strona Ukraińska ujawnia, że za bestialskim morderstwem całej rodziny odpowiadają członkowie Grupy Wagnera. Wskazuje na to charakter zbrodni oraz fakt, że wszystkie ofiary mają rany postrzałowe głowy. Ich śmierć znacznie bardziej niż napad rabunkowy, przypominała egzekucję.

Zdjęcie autorstwa David Peinado z Pexels

Początkowo sprawę próbowano tuszować, jednak gdy o morderstwie zrobiło się głośno, prorosyjscy terroryści z separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej zaczęły przekonywać, że doszło do napadu o charakterze rabunkowym, a z posesji zamordowanej rodziny ukradziono samochód. Następnie w trakcie pościgu schwytano trzech podejrzanych, z których wszyscy mają przeszłość kryminalną i przyznali się do zbrodni, argumentując ją chęcią kradzieży.

Tropy prowadzą do wagnerowców

Tymczasem Petro Andriuszczenko, doradca lojalnego wobec władz w Kijowie mera Mariupola, uważa jednak, że za zbrodnię odpowiadają najemnicy z Grupy Wagnera - podała informuje Ukrainska Prawda.

Petro Andriuszczenko przyznaje, że według niego zbrodnia miała podłoże nacjonalistyczne, gdyż zginęła rodzina narodowości romskiej

Wszyscy zabici mają rany postrzałowe głowy; strzały oddano z bliskiej odległości.
- ujawnia polityk wierny Kijowowi.

Jego zdaniem sami mieszkańcy Makiejewki twierdzą, że za morderstwo odpowiadają członkowie rosyjskiego aparatu okupacyjnego.

To dopiero początek?

Andriuszczenko ocenił, że Rosjanie będą próbowali tuszować zbrodnie, których w przyszłości może pojawiać się więcej, ponieważ Moskwa werbowała na wojnę z Ukrainą „nieludzi i przestępców, neonazistów i inne ludzkie śmieci”. 
 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#związki z Moskwą #Grupa Wagnera #Wagnerowcy #rosyjskie wpływy #Putin #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo