Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Inwestycja Microsoftu za 1 mld dolarów w Polsce. Tarczyński: Amerykanie są pewni, że Polska jest bezpieczna

- Polska jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie dla bezpieczeństwa światowego. Jest to jedno z państw, które w razie ataku będzie najbardziej chronione. Widzimy korelację dwóch elementów: wzmocnienia technologii wojskowej w Polsce, a z drugiej strony potężne inwestycje - powiedział w programie #Jedziemy Dominik Tarczyński, europoseł PiS.

Od lewej: Dominik Tarczyński, Michał Rachoń
TVP Info / screen

Amerykański koncern Microsoft uruchomi w Polsce 1. w Europie Środkowo-Wschodniej centrum przetwarzania danych w chmurze: Azure Poland Central. Spółka wskazała, że inwestycja ma wspierać transformację cyfrową w Polsce w ramach Polskiej Doliny Cyfrowej.

Jak podała spółka, "chmurowe centrum" Azure Poland Central to trzy niezależne lokalizacje w okolicach Warszawy, z których każda składa się z jednego lub więcej centrów danych i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności i zgodną z przepisami możliwość przechowywania danych w kraju.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski podkreślił, jest dumny, że "dziś zrobiony kolejny krok w przód, czyli inwestycję na kwotę miliarda dolarów w centrum przetwarzania danych". Dodał, że inwestycja integruje Polskę z globalnym środowiskiem chmurowym. W jego ocenie to plus w czasach wyzwań geopolitycznych. "Łącząc Polskę z zaufaną infrastrukturą chmurową, co zapewnia bezpieczeństwo, a jest możliwe dzięki zaangażowaniu firmy Microsoft w ciągłe badanie i rozwój" - powiedział ambasador USA.

Do tej informacji odniósł się w programie #Jedziemy Dominik Tarczyński, europoseł PiS. Polityk podkreślił, że "Polska jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie dla bezpieczeństwa światowego i jest to jedno z państw, które w razie ataku będzie najbardziej chronione".

"Widzimy korelację dwóch elementów: wzmocnienia technologii wojskowej w Polsce, a z drugiej strony potężne inwestycje. Microsoft inwestuje miliard dolarów w Polsce na centrum w którym będzie zbierało dane  w chmurze. Oznacza to, że Amerykanie czują się pewni, że Polska jest bezpieczna inwestując tak potężne pieniądze. Amerykanie są przekonani, że te dane zbierane z całej Europy, tutaj w chmurze wędą bezpieczne"

– oświadczył.

Dodał, iż "Amerykanie wiedzą, że Polska z różnych względów nie będzie zaatakowana, a jeśli do tego dojdzie, będzie obroniona, a po drugie, Amerykanie będą bronić swojej inwestycji i danych, dlatego przekazują nam technologie" "Stąd ta bliska współpraca. To fundamentalna różnica między nami a nieudacznikami z PO". 

W programie rozmawiano też o przegłosowanych niedawno w Parlamencie Europejskim rozwiązaniach dotyczących "Fit for 55". Dominik Tarczyński ocenił, że "jest to absolutne szaleństwo, autodestrukcja wielu gałęzi przemysłu europejskiego".

"Wszystko zależy od wyborów krajowych w państwach członkowskich. Chcę przypomnieć, że w Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Estonii konserwatywny ruch zdobywa znaczne poparcie. Komisja Europejska, która niebawem będzie nową, będzie miała inny skład. Jest szansa, by to szaleństwo powstrzymać w najbliższych wyborach do PE"

– mówił.

Podkreślił, że "nie będzie naszej zgody ma to, by obywatele dopłacali do zysków firm chcących zarabiać na pompach ciepła, wiatrakach".

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Microsoft #Stany Zjednoczone #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wideo