Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Cud na Światowych Dniach Młodzieży? Niemal niewidoma dziewczyna z Hiszpanii odzyskała wzrok!

Przewodniczący Episkopatu w Hiszpanii, kardynał Juan Jose Omella, ogłosił, że przepprowadził rozmowę wideo z 16-letnią dziewczyną z Madrytu o imieniu Jimena, która utrzymuje, że nagle odzyskała wzrok podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
Twitter / JMJ Lisboa 2023

"Dziękujemy Bogu, później lekarze stwierdzą, czy Jimena mogła się wyleczyć. Ale dla tej dziewczyny to jest coś wielkiego, powiedzmy cud” - oświadczył kard. Omella na konferencji prasowej, omawiającej udział młodzieży z Hiszpanii w Światowych Dniach Młodzieży.

Lider Episkopatu Hiszpanii wyjawił, że dowiedział się o zdarzeniu od zakonnicy, która jest zaznajomiona z rodziną dziewczyny. Jimena przybyła na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony z prałaturą Opus Dei.

Według relacji dziewczyny w wywiadzie dla radia Cope, przez ponad dwa lata prawie nic nie widziała z powodu krótkowzroczności, "wszystko było zamazane". Pozostało jej zaledwie 5 proc. widzenia. Jednakże w sobotę, po modlitwie do Matki Bożej Śnieżnej i przyjęciu komunii, nagle odzyskała wzrok - utrzymuje. 

"Siedziałam w ławce (w Sanktuarium Fatimskim) i płakałam, bo chciałam się wyleczyć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, której święto obchodzone jest 5 sierpnia. Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie”

- wyznała w udostępnionym nagraniu audio.

"Na Światowych Dniach Młodzieży zwrócono się do młodzieży, aby wyprosili moje uzdrowienie, i dziś widzę doskonale. Nie wiem, jak to wyjaśnić” - oświadczyła. „Jestem szczęśliwa, to moje nowe narodziny” - dodała.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wg
Wczytuję ocenę...
Wideo