Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Brytyjscy policjanci coraz częściej trafiają za kratki

W ciągu ostatnich trzech lat co najmniej 119 brytyjskich policjantów zostało skazanych za różnego typu przestępstwa - w tym gwałty, przestępstwa o charakterze seksualnym wobec dzieci czy ciężkie uszkodzenie ciała. Dane te ujawniła dziś stacja Sky News.

policja
fsHH - pixabay.com

Stacja dodała jednak, że rzeczywista liczba jest najprawdopodobniej znacznie większa, gdyż na jej wniosek o podanie danych o wyrokach skazujących odpowiedziało tylko 19 z 48 sił policyjnych w Zjednoczonym Królestwie. Wśród tych, które tego nie zrobiły, jest m.in. londyńska policja metropolitalna, będąca największą z policji w kraju.

Opublikowane tych danych ma związek z tym, że w niedzielę przypada trzecia rocznica najgłośniejszego w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii przestępstwa, dokonanego przez funkcjonariusza policji – 3 marca 2021 r. Wayne Couzens z londyńskiej policji metropolitalnej uprowadził wracającą wieczorem do domu 33-letnią Sarę Everard, a następnie ją zgwałcił i brutalne zamordował. We wrześniu 2021 r. Couzens został skazany na bezwzględne dożywocie, czyli bez możliwości ubiegania się kiedykolwiek o warunkowe zwolnienie.

Ujawnione statystyki pokazują, że problem przestępstw popełnianych przez policjantów nie zniknął od tego czasu. Jak sprecyzowała Sky News, co najmniej 16 funkcjonariuszy zostało skazanych za napaść lub pobicie, dziewięciu - za gwałt lub napaść na tle seksualnym, a jeden również za usiłowanie gwałtu.

Czterech policjantów skazano za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom, w tym za doprowadzenie lub nakłanianie dziecka do aktu seksualnego, angażowanie się w komunikację seksualną z dzieckiem i seksualne obnażanie się przed nieletnimi.

13 funkcjonariuszy zostało skazanych za posiadanie lub tworzenie nieprzyzwoitych zdjęć, czterech za posiadanie skrajnie twardej pornografii, dwóch za oszustwo; dwóch za sprawowanie całkowitej kontroli nad inną osobą i przymusowe zachowanie; jeden za nękanie i jeden za ciężkie uszkodzenie ciała.

Według danych, większość skazanych to mężczyźni, pełniący służbę jako posterunkowi.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wielka Brytania #kryminalne #policja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo