Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Atak Iranu na Izrael. Netanjahu w przemówieniu do narodu: jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz

Premier Izraela Binjamin Netanjah, wygłosił przemówienie do narodu, podczas którego stwierdził, że państwo jest teraz przygotowane na bezpośredni atak Iranu na Izrael, a systemy obronne są rozmieszczone i w stanie gotowości. Stwierdził ponadto, że Izrael jest przygotowany na każdy scenariusz, czy to obrony, czy ataku.

Binjamin Netanjahu
Twitter - Twitter

„W ostatnich latach, a szczególnie w ostatnich tygodniach, Izrael przygotowywał się na możliwość bezpośredniego ataku z Iranu” – powiedział w nagranym wystąpieniu premier, zwracając się do obywateli.

„Nasze systemy obrony są uruchomione, jesteśmy gotowi na każdy scenariusz, zarówno w obronie, jak i w ataku. Izrael jest silny, Siły Obronne Izraela są silne, społeczeństwo jest silne”

– oświadczył Netanjahu.

Wezwał również mieszkańców, aby stosowali się do wytycznych dowództwa.

Ponad 50 irańskich dronów zostało wystrzelonych w kierunku Izraela. Dotarcie do izraelskiej przestrzeni powietrznej zajmie kilka godzin.

Emerytowany generał Amos Jadlin, którego cytuje telewizja, powiedział, że każdy dron może przenosić 20 kg ładunku wybuchowego i izraelska obrona powietrzna jest gotowa, aby zestrzelić te bezzałogowce. 

Aktywność dronów zaobserwowano nad Irakiem. Przestrzeń powietrzna Iranu, Jordanii i Izraela zostanie w najbliższych kilkudziesięciu minut zamknięta.

Izraelskie wojsko i obrona powietrzna zostało postawione w stan najwyższej gotowości. To pierwszy bezpośredni irański atak na terytorium Izraela.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo