Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

A ostrzegano!!! Dno Bałtyku skażone chemicznie - przez Nord Stream 2

Do wód morskich i na plaże przedostał się toksyczny smar na bazie oleju mineralnego. Skażeniu chemicznemu uległy niemieckie wybrzeża Bałtyku. Ustalono, że substancje zawarte w smarze są toksyczne dla zwierząt oraz ludzi i to bardzo – mogą powodować podrażnienia skóry, ale również zaburzenia hormonalne.

facebook.com/GazpromNews

"Pod koniec maja mieszkańcy obszarów położonych nad Zatoką Greifswaldzką zaczęli systematycznie informować o różowo-fioletowych grudach tłuszczu, osiągających wielkość nawet piłek tenisowych, wyrzucanych na brzeg. Duża część z nich trafiała na obszary objęte programem Natura 2000"

– informuje portal energetyka24.com.

Potwierdzili to rybacy, którzy taką samą substancję zaobserwowali zarówno na powierzchni morza, jak i na jego dnie.

Po raz pierwszy, o tym, że może być to przykry skutek budowy Nord Stream 2, poinformowało niemieckie Ministerstwo Środowiska 24 maja. Spółka nie komentowała jednak sprawy do czasu, aż na plażach pojawili się jej przedstawiciele. Już kilka dni później 29 maja, Nord Stream 2 AG przyznał, że źródłem zanieczyszczenia są prace budowlane przy powstającym gazociągu oraz zagwarantował, że pokryje koszty usuwania zanieczyszczenia. Ustalono, że substancje zawarte w smarze są toksyczne dla zwierząt oraz ludzi i to bardzo – mogą powodować podrażnienia skóry, ale również zaburzenia hormonalne.

"Długofalowe skutki zanieczyszczenia wciąż nie są znane. Wiadomo jedynie, że substancja jest toksyczna i szczególnie szkodliwa dla fauny morskiej"

– dodaje energetyka24.com. 

 Źródło: energetyka24.com, niezalezna.pl

 

#Nord Stream 2 #Bałtyk #skażenie chemiczne #toksyny #Niemcy #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo