Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wlk. Brytania: Poziom zagrożenia krytyczny. „Zamach może nastąpić w każdej chwili”

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju został podniesiony z czwartego do najwyższego, „krytycznego” poziomu.

screen YouTube
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju został podniesiony z czwartego do najwyższego, „krytycznego” poziomu. Piąty poziom zagrożenia formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.

Szefowa brytyjskiego rządu poinformowała, że wojsko wesprze policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na ulicach Wielkiej Brytanii.

- Zmiana poziomu zagrożenia oznacza, że nowy atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może do niego dojść w każdej chwili – ostrzegła premier Wlk. Brytanii.

Szefowa rządu wystąpiła publicznie po drugim posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA w ciągu kilkunastu godzin, podkreślając, że za decyzją stoi ocena służb, które nie były w stanie wykluczyć, że za poniedziałkowym zamachem w Manchesterze stoi "szersza grupa osób".


W ramach Operacji Temperer, wojsko będzie miało możliwość wspierania policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii, m.in. wzmacniając ochronę lotnisk, dworców czy większych imprez masowych.

Ostatni raz najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego został ogłoszony w 2006 (po odkryciu planowanego zamachu na samoloty lecące przez Atlantyk) i 2007 roku (po odkryciu planowanego zamachu na londyński klub nocny).

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Wielka Brytania #zamach terrorystyczny #terroryści #Manchester

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
rz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo