Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

To jeszcze Europa? Co piąty Francuz wyznawcą islamu, a będzie ich więcej!

Populacja muzułmanów we Francji może szybko wzrosnąć nawet do 17 milionów. Na razie jednak żaden urząd we Francji nie może dokładnie powiedzieć, ilu muzułmanów zamieszkuje w kraju.

pixabay.com/CC0 Public Domain
Populacja muzułmanów we Francji może szybko wzrosnąć nawet do 17 milionów. Na razie jednak żaden urząd we Francji nie może dokładnie powiedzieć, ilu muzułmanów zamieszkuje w kraju. Jak pokazują najnowsze dane, 46 proc. dzieci imigrantów urodzonych w 2015 r. to wyznawcy islamu.

7,3 mln dzieci urodzonych we Francji w 2015 r. miało przynajmniej jednego rodzica obcego pochodzenia (11 proc. populacji) – wynika z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE).

Dane te pokazują, że 46 proc. dzieci emigrantów to muzułmanie, a 45 proc. to chrześcijanie. Pozostałe 9 proc. pochodzi z Azji Wschodniej i Ameryki, ale do tej grupy zakwalifikowano dzieci Turków, z których większość to rodziny muzułmańskie.

Jeśli dodamy dwa pokolenia (imigrantów i dzieci imigrantów), daje to w sumie 13,5 miliona osób lub 20,4 proc. populacji Francji. Mamy więc nieco więcej niż jednego mieszkańca na pięciu, który jest obcego pochodzenia. I to tylko badając dwa pokolenia w 2015 r.

– powiedziała Michèle Tribalat, francuski demograf, która skrytykowała ograniczone badania INSEE.

Triblat podnosi, że ważniejsze niż suche dane z 2015 r. jest oszałamiający wzrost populacji muzułmanów na przestrzeni zaledwie dwóch dekad. Jak podaje, w 1999 r. we Francji przebywało 9,8 mln muzułmanów, w 2011 było ich już 12,1 mln i jak pokazują najnowsze niepełne dane w 2015 r. to już 13,5 mln osób. Oznacza to, że populacja tych osób wzrosła o 9 proc. pomiędzy tylko 2011 r. a 2015 r.

W tym samym okresie liczba francuskich dzieci, których rodzicami są Francuzi, wzrosła jedynie o 2,6 proc. – podkreśliła Tribalat. Oznacza to, że populacja Francji znacząco wzrasta, ale tylko i wyłącznie z powodu imigracji.

Ludność pochodzenia subsaharyjskiego jest tą, która rośnie najszybciej. W ciągu czterech lat (2011-2015), patrząc na dwa pokolenia, populacja Subsaharyjska zwiększyła się o 43 proc. W 2015 r. 80 proc. dzieci imigrantów z Afryki było poniżej 25 roku życia – wynika z badań Michèle Tribalat.

Populacja tureckich i subsaharyjskich imigrantów rośnie w bardzo szybkim tempie. Może to doprowadzić do jej podwojenia w mniej niż 10 lat, jeśli ten trend się utrzyma – alarmuje Tribalat.

Te liczby nie uwzględniają jednak ludności muzułmańskiej, która wyemigrowała do Francji z Afryki Północnej w 1960 i na początku 1970 roku. To kilka milionów osób – nikt nie wie, ile dokładnie. Dla francuskich demografów, wnuki i prawnuki tych osób nie są już traktowane jako imigranci. Ci muzułmanie są traktowani w statystykach jako obywatele francuscy, urodzeni z francuskich rodziców. Są to muzułmanie, ale poza radarem statystyk.

Populacja muzułmanów we Francji może szybko wzrosnąć do blisko 17 milionów, ale nikt nie może tego dokładnie sprawdzić, dopóki ustawa zakazująca urzędowego zbierania danych na temat pochodzenia imigrantów nie ulegnie zmianie.

 Źródło: gatestoneinstitute.org

 

#terroryzm #imigranci #Paryż #Francja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo