Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Karnawał w Kolonii bez ciężarówek

Władze Kolonii wydały w dniach stanowiących punkt kulminacyjny karnawału zakaz wjazdu do śródmieścia ciężarówkom o tonażu przekraczającym 7,5 ton - poinformowało w sobotę radio Deutschlandfunk

Wikimedia Commons/OlliFoolish
Władze Kolonii wydały w dniach stanowiących punkt kulminacyjny karnawału zakaz wjazdu do śródmieścia ciężarówkom o tonażu przekraczającym 7,5 ton - poinformowało w sobotę radio Deutschlandfunk.
 
Zakaz ma obowiązywać m. in. w Różowy Poniedziałek 27 lutego, czy w niedzielę 26 lutego. Decyzję podjęto na wniosek przedstawicieli władz miasta i policji, aby zapewnić uczestnikom karnawałowych zabaw bezpieczeństwo i zapobiec ewentualnemu zamachowi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polski kierowca zginął postrzelony w głowę. Sekcja zwłok przeczy kłamstwom "Bilda"

W połowie grudnia w Berlinie islamski terrorysta porwał 40-tonowego TIR-a i wjechał nim w uczestników jarmarku bożonarodzeniowego, zabijając 12 osób i raniąc ponad 50. Wcześniej we francuskiej Nicei w podobnym zamachu zginęło ponad 80 osób.

Koniec karnawału obchodzony jest w Nadrenii w zachodniej części Niemiec wyjątkowo hucznie. W Różowy Poniedziałek (Rosenmontag) na ulice Kolonii, Duesseldorfu czy Moguncji wychodzą setki tysiące w większości poprzebieranych osób. Przez miasta przechodzą barwne pochody. Ich uczestnicy rozdają przechodniom słodycze.

 Źródło: PAP

 

#islamista #zamach #Kolonia #Berlin #Niemcy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo