Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

„Washington Post” wysmażył paszkwil o sytuacji w Polsce. Ambasador zareagował

W „Washington Post” ukazał się artykuł, który w sposób nieobiektywny i niezgodny z prawdą przedstawiał obraz sytuacji w Polsce.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W „Washington Post” ukazał się artykuł, który w sposób nieobiektywny i niezgodny z prawdą przedstawiał obraz sytuacji w Polsce. Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek zdecydował się podjąć rękawice i odniósł się do tekstu. „WP” na swoich łamach opublikował jego polemikę.

In Poland, a preview of populist rule one year out” – brzmi tytuł tekstu z 19 grudnia 2016 roku. Autorem jest Anthony Faioli. 
 

Wiele debat i sporów przytoczonych w artykule, odbywa się w wielu krajach, również w Stanach Zjednoczonych

– napisał ambasador w liście do dziennika, odnosząc się do tekstu nt. Polski, opublikowanego w „The Washington Post”.

Zaznaczył, że polski rząd podejmuje reformy, które mają służyć Polakom, a nie elitom. Dodał, że nazwanie Polski wyspiarskim miejscem jest zaskakujące, jeśli brać pod uwagę fakt, że w tym roku Polska była gospodarzem Światowych Dni Młodzieży i przyjęła miliony międzynarodowych pielgrzymów w Krakowie. Przypomniał również, że niezliczona ilość turystów odwiedziła Wrocław, tegoroczną Europejską Stolicę Kultury.

Te i wiele innych przykładów pokazuje, że Polska wita turystów i obcokrajowców zachęcając do zapoznania się z naszą bogatą kulturą i dziedzictwem

– czytamy.

Wspomniał, że głosowanie ustawy budżetowej na rok 2017, opisane zostało w artykule jako nielegalne. Otóż odbyło się ono zgodnie z procedurą parlamentarną. Było utrudnione przez członków opozycji, lecz budżet został przyjęty przez kworum konstytucyjne.
 
Cały tekst można przeczytać tutaj.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska #USA #ambasador #polemika #Washington Post

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo