Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ilu Polaków jest wśród terrorystów Państwa Islamskiego? Raport z szokującymi danymi

Nawet kilkudziesięciu Polaków mogło przedostać się na Bliski Wschód i dołączyć do morderców z Państwa Islamskiego.

arch.
Nawet kilkudziesięciu Polaków mogło przedostać się na Bliski Wschód i dołączyć do morderców z Państwa Islamskiego. Jeden z nich nawet wziął udział w samobójczym zamachu - takie informacje pojawiają się w raporcie przygotowanym przez Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu (ICCT).

Wnioski z raportu są przerażające - "od 20 do 40 Polaków mogło wyjechać na Bliski Wschód – do Syrii oraz Iraku i wstąpić w szeregi terrorystów. Jeden z nich wziął udział w samobójczym ataku na iracką rafinerię w czerwcu 2015 roku"  - czytamy na polsatnews.pl.

Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu podaje w raporcie, że około czterech tysięcy osób (pomiędzy 3,9 a 4,2 tys.) tzw. foreign fighters, czyli osób posiadających obywatelstwo europejskich krajów, wyjechało z Europy i dotarło na Bliski Wschód. Tam mieli dołączyć do terrorystów. 

"30 proc. z nich miało już powrócić do Europy, a 14 proc. zginąć. Niemal co piąty "foreign fighter" to kobieta" - dodaje polsatnews.pl

Kim są Polacy, którzy wspierali morderców z Państwa Islamskiego. Większość z nich znacznie wcześniej wyjechała z Polski, a do Syrii docierali z różnych zakątków Europy Zachodniej.  Poza tym przedstawiciele większości państw europejskich znaleźli się w szeregach Państwa Islamskiego. Najwięcej z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Beneluxu oraz Skandynawii.

"Na Bliski Wschód nie wyruszył za to żaden obywatel Litwy, Czech i Rumunii" - podkreślają autorzy raportu Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu.

 Źródło: polsatnews.pl,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo