Komisja Europejska promuje komunizm

Konserwatywny brytyjski europoseł Daniel Hannan ujawnił na swoim blogu zdjęcie najnowszego plakatu promocyjnego wywieszonego w Komisji Europejskiej.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Konserwatywny brytyjski europoseł Daniel Hannan ujawnił na swoim blogu zdjęcie najnowszego plakatu promocyjnego wywieszonego w Komisji Europejskiej. Plakat, mający promować tolerancję, obok symboli chrześcijańskich, judaistycznych, islamskich i taoistycznych (sic!), przedstawia także komunistyczne symbole sierpa i młota.

Plakat to istne kuriozum. Przedstawia gwiazdę złożoną z najrozmaitszych symboli religijnych. Pośrodku mamy symboliczne wyobrażenie taiji, znane z taoizmu, nieco wyżej żydowską gwiazdę Dawida, są też islamskie półksiężyce, chrześcijański krzyż, a także symbole znane z dźinizmu, hinduizmu i innych pozaeuropejskich systemów religijno-etycznych. 

W kilku miejscach pojawia się też jednak... sierp i młot - symbol totalitarnego systemu komunistycznego, odpowiadającego za śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi.

"Dla trzech pokoleń symbol sowieckiej rewolucji oznaczał nędzę, niewolę, tortury i śmierć. Ozdabiał czapki czekistów, którzy przychodzili w nocy. Otwierał i zamykał filmy propagandowe ukrywające zjawisko głodu. Pojawiał się w sądach ludowych, które skazywały ofiary czystek i procesów politycznych. Trzepotał nad obozami reedukacyjnymi i gułagami. Dla setek milionów Europejczyków był symbolem obcej okupacji" - skomentował na blogu oburzony europoseł Hamman.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo