Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Hamburg już widział i wie……

Setki przechodniów z wielkim zainteresowaniem obejrzało pokazaną w samym centrum miasta wystawę mówiącą prawdę o katastrofie smoleńskiej zatytułowaną “Prawda i Pamięć. Katastrofa Smoleńska”.

Setki przechodniów z wielkim zainteresowaniem obejrzało pokazaną w samym centrum miasta wystawę mówiącą prawdę o katastrofie smoleńskiej zatytułowaną “Prawda i Pamięć. Katastrofa Smoleńska”. Po obejrzeniu wystawy w Hamburgu wielu ludzi przyznało, że dopiero teraz wie co się wydarzyło. Specjalnie na wystawę z Berlina przyjechał przedstawiciel ambasady Gruzji.

Klubowiczom z Gazety Polskiej udało się sprowadzić do Hamburga wyjątkową wystawę, pokazującą jak Rosjanie po katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem z polską parą prezydencką i 95 pozostałymi pasażerami na pokładzie, od razu z premedytacją niszczyli wrak maszyny. W samym centrum Hamburgu liczni przechodnie różnej narodowości: Europejczycy i Amerykanie, Azjaci i Afrykanie, różnych wyznań: muzułmanie, czy też chrześcijanie, z wielkim zainteresowaniem czytali i słuchali informacji podawanych przez organizatorów wystawy. Mogli na licznych zdjęciach zobaczyć na własne oczy jak Rosjanie traktują ciała naszych wspaniałych patriotów, którzy w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, jak od razu zaczęli niszczyć polskiego tupolewa. Z zainteresowaniem czytali przygotowane przez członków Klubu Gazety Polskiej (z pomocą redaktorów gazety) informacje na ten temat, w zależności od potrzeb – w języku niemieckim, lub angielskim. Prawie wszyscy, którzy oglądali wystawę przyznawali, że do tej pory nie mieli pojęcia o tych wszystkich niegodziwościach, bowiem znali tylko jedyną wersję przebiegu katastrofy, tą podaną przez Rosjan i powielaną przez wszystkie zagraniczne media, gdzie „pijany generał, pod naciskiem upartego prezydenta, rozkazuje zupełnie niedoświadczonej załodze lądować”. Teraz dopiero zdajemy sobie sprawę, co się wydarzyło, i rozumiemy, dlaczego tu jesteście – przyznawali przechodnie. Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Hamburgu nie kryli zadowolenie po pierwszym dniu pokazania wystawy. „Włożyliśmy wiele pracy i zaangażowania ale się opłacało” – z zadowoleniem stwierdził Patryk.

Rząd Gruzji dziękuje i pamięta o Lechu Kaczyńskim
Wielką niespodziankę i olbrzymią przyjemność organizatorom wystawy sprawił gruziński rząd, który w związku z wystawą przysłał do Hamburga swojego oficjalnego przedstawiciela. Ilia Marjanidze z gruzińskiej ambasady w Berlinie w krótkich słowach, stwierdził, że po uzyskaniu informacji o tym, że w Niemczech po raz pierwszy pokazana jest wystawa o katastrofie, w której zginął wielki przyjaciel Gruzji polski Prezydent Lech Kaczyński, gruzińskie władze nawet sekundy się nie wahały i od razu zdecydowały, że musi tam być obecny przedstawiciel prezydenta Micheil Saakaszwili. „Gruzja jeszcze raz dziękuje za zapewnia, że pamięta o przyjacielu jakim był dla nas Św. Pamięci polski prezydent Lech Kaczyński” – powiedział Ilia Marjanidze. Organizatorzy byli bardzo wzruszeni nie tylko tak bardzo nieoczekiwanym, ale jakże pięknym w swoim wydźwięku przyjazdem przedstawiciela gruzińskich władz na wystawę, ale także słowami, jakie wygłosił Ilia Marjanidze. „tak się wzruszyła, że łzy popłynęły m i z oczu” – przyznała w rozmowie z nami Basia z KGP.

Teraz Hamburg, później Berlin …. itd …..
Wystawa, której pokazywanie było i jest utrudniane przez obecny rząd, została pokazana w Hamburgu, jak dowiedziała się GPC również Kluby Gazety Polskiej z innych miast planują zorganizowanie jej pokazania. „Hamburg zobaczył i już wie dużo więcej” – uznali organizatorzy wystawy “Prawda i Pamięć. Katastrofa Smoleńska” i dodali - Jutro zobaczą ja inne miasta i dowiedzą się o tych wszystkich krętactwach jakich dopuściła się Rosja w tej sprawie, niestety przy współpracy obecnego polskiego rządu.

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIĘ Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo