Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bodnar: przedstawiamy założenia czterech aktów prawnych dotyczących kompleksowej reformy TK; w środę w Sejmie czeka nas pierwsza debata w kontekście uchwały dotyczącej Trybunału. • • •

Rosyjski płacz i żale po słowach trenera Igi Świątek. Tomasz Wiktorowski nie owijał w bawełnę

Trenerowi Tomaszowi Wiktorowskiemu nie podoba się fakt, że rosyjskie i białoruskie tenisistki są dopuszczone do międzynarodowej rywalizacji. Postawa szkoleniowca Igi Świątek - jak łatwo się domyślić - jest krytykowana przez internautów z Rosji.

Tomasz Wiktorowski i Iga Świątek
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Po rosyjskiej agresji na Ukrainę tenisiści i tenisistki z tego kraju (oraz wspierającej reżim Władimira Putina Białorusi) nie zostali wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji. Tomasz Wiktorowski wprost powiedział, co myśli na ten temat w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej".

Rosyjskie tenisistki powinny być zawieszone przez WTA

WTA popełniła błąd, dopuszczając do rywalizacji Rosjan i Białorusinów. W tej chwili nie ma sensu do tego wracać. Twardą decyzję należało podjąć na samym początku

- stwierdził szkoleniowiec Igi Świątek.

Te słowa Polaka są mocno krytykowane przez rosyjskich internautów, którzy sugerują, że najlepsza tenisistka świata w ten sposób uniknęłaby rywalizacji z mocnymi przeciwniczkami. Tamtejsi kibice kobiecego tenisa sugerują, że Iga Świątek obawia się pojedynków z Aryną Sabalenką, co jest dość śmieszne, biorąc pod uwagę bilans ich spotkań.

Polka z Białorusinką na korcie spotkała się dotychczas dziewięciokrotnie i Iga wygrała aż sześć z tych meczów. Ostatni pojedynek w WTA Finals skończył się dość upokarzającą dla Sabalenki porażką 3:6, 2:6, a bezradna Białorusinka ze złości połamała w tym spotkaniu rakietę.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Iga Świątek #Tomasz Wiktorowski #WTA #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo