Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Sprzeciw wobec tęczowych eksperymentów w sporcie: Symbol LGBT nie jest elementem boiska!

Swoistą tradycją piłkarskich ligowych rozgrywek w Wielkiej Brytanii stała się promocja środowisk LGBT w ramach akcji „Rainbow Laces”. Kluby piłkarskie zobowiązują swoich zawodników do eksponowania elementów stroju, kojarzących się jednoznacznie z tęczową ideologią. Promowaniu na piłkarskich boiskach tęczowej oraz każdej innej politycznej ideologii sprzeciwiła się działaczka społeczna Jennifer S. Bryson, która za pośrednictwem inicjatywy "Let All Play" wzywa do opamiętania.

Zdjęcie ilustracyjne
youtube.com/print screen/@Paddy Power

FIFA wielokrotnie karała kluby piłkarskie za prezentowanie podczas meczów symboli politycznych. Federacja za symbole polityczne uznawała także np. banery, czy tzw sektorówki, przypominające niekwestionowane przez nikogo wydarzenia historyczne.

Okazuje się jednak, że zupełnie inne zasady dotyczą symboli LGBT. Przedstawiciele sportowej organizacji „Let All Play” sporządzili raport, w którym uznają, że symbole środowisk LGBT są znakami politycznymi, zakazanymi przez zasady zawarte w regulaminie FIFA.

W międzynarodowych meczach piłki nożnej Stany Zjednoczone i Irlandia wymagały od graczy noszenia na swoich koszulkach symbolu tęczy LGBT. Anglia wymagała od graczy noszenia tęczowych sznurówek. Niektóre zespoły wymagały od kapitanów założenia na ramię tęczowej opaski LGBT. Niektórzy umieścili symbol tęczy LGBT na flagach narożnych

- czytamy na oficjalnej stronie inicjatywy Let All Play.

Promowaniu na piłkarskich boiskach tęczowej oraz każdej innej politycznej ideologii, sprzeciwiła się działaczka społeczna, Jennifer S. Bryson, która za pośrednictwem inicjatywy "Let All Play" wzywa do opamiętania.

- Symbol tęczy lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych (LGBT) nie jest elementem boiska, ani ubioru zawodników w piłce nożnej 

- apeluje Bryson. 

By wyrazić sprzeciw wobec dziwacznych praktyk na piłkarskich boiskach napisano petycję do przewodniczącego FIFA Gianniego Infantino,  zatytułowaną "No Political Symbols, No LGBT Rainbow", pod którą mogą składać podpisy internauci.

Specjalny raport inicjatywy Let All Play dotyczący promocji LGBT i zmuszania do tego procederu zawodników można przeczytać w języku polskim TUTAJ.
 

 Źródło: niezalezna.pl, pch24.pl

 

#FIFA #Wielka Brytania #LGBT #Let All Play

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo