Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Pokaz mocy Dawida Kubackiego w Titisee-Neustadt. To mogą być konkursy polskiego mistrza świata

W ten weekend kibice skoków narciarskich pasjonować będą się rywalizacją Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. W piątek pierwszy konkurs indywidualny. Na wszystkich czwartkowych treningach najlepszy był Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki jest liderem Pucharu Świata
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich Titisee-Neustadt jest od 2001 roku. Z 21 do tej pory rozegranych tam konkursów indywidualnych najwięcej wygrali Polacy - aż siedem. Adam Małysz triumfował tam w 2001 roku i dwukrotnie w 2007. W 2013 i 2020 najlepszy był Kamil Stoch, a pucharowy weekend 2020 zakończył się dubletem Dawida Kubackiego.

Polacy dominują w Titisee-Neustadt

Żaden inny kraj nie może się pochwalić tyloma zwycięstwami na Hochfirstschanze. Pięć mają Niemcy, a cztery Norwegowie. Na podium natomiast biało-czerwoni stawali tam aż 14-krotnie. Po dwa drugie miejsca mają jeszcze na koncie Stoch i Małysz, który także raz był trzeci. Trzecią lokatę zajął tam też Piotr Żyła. Na drugiej pozycji Polacy zakończyli również jedyny rozegrany tam konkurs drużynowy.

Kubacki najlepszy na treningach

Jest spora szansa, że dorobek ten uda się poprawić w najbliższych dniach. W dobrej formie są bowiem Kubacki i Żyła. Pierwszy z wymienionych dzięki dwóm zwycięstwom w Wiśle prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Żyła natomiast stanął na najniższym stopniu podium 26 listopada w fińskiej Ruce. Kubacki wyśmienitą dyspozycję potwierdził na czwartkowych treningach - Polak za każdym razem oddawał najlepsze skoki.

O punkty Pucharu Świata w Titisee-Neustadt powalczą zarówno mężczyźni jak i kobiety, w programie znajduje się także konkurs drużyn mieszanych z udziałem Polaków.

Program konkursów PŚ w Titisee-Neustadt:

piątek, 9 grudnia
10.00 - kwalifikacje mężczyzn
11.45 - konkurs indywidualny mężczyzn

sobota, 10 grudnia
10.30 - seria próbna
11.45 - konkurs drużyn mieszanych

niedziela, 11 grudnia
11.00 - kwalifikacje kobiet
12.15 - konkurs indywidualny kobiet
14.30 - kwalifikacje mężczyzn
15.45 - konkurs indywidualny mężczyzn

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Dawid Kubacki #Titisee-Neustadt #Puchar Świata w skokach

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo