Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Biało-czerwoni tuż za podium w Lahti. Dobry występ polskich skoczków w drużynówce

Polscy skoczkowie w składzie Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym w Lahti. Wygrali Norwegowie.

Aleksander Zniszczoł przypieczętował czwarte miejsce Polaków
screen - twitter.com

Ostatnie występy - tak zresztą jak cały sezon - nie były udane dla polskich skoczków. W piątkowych zawodach indywidualnych w Lahti tylko Aleksander Zniszczoł awansował do drugiej serii. Optymizmem nie napawały również próbne skoki Biało-czerwonych w sobotę. Podopieczni trenera Thomasa Thurnbichlera byli w niej lepsi... tylko od Kazachstanu.

Przebudzenie polskich skoczków

Polacy w konkursie potrafili się jednak zmobilizować. Szczególnie dobrze w pierwszej serii zaprezentowali się Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch - pierwszy z nich miał siódmy wynik indywidualnie, drugi - dziesiąty. Niewiele Stochowi ustępował Piotr Żyła, a nieco gorszy skok Macieja Kota nie miał w tym wypadku większego znaczenia.

Biało-czerwoni na półmetku drużynówki w Lahti zajmowali czwarte miejsce, a w drugiej utrzymali pozycję tuż za podium. Pięknym zwieńczeniem konkursu była finałowa próba Zniszczoła, który poszybował 130 metrów.

Zwycięsko z rywalizacji w Lahti wyszli Norwegowie, którzy wyprzedzili Austrię oraz Niemców.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Puchar Świata w skokach narciarskich #Lahti #Aleksander Zniszczoł #Kamil Stoch #Piotr Żyła #Maciej Kot ##skijumpingfamily

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo