„To Polska rozkręciła imprezę”. Włochy w żalu po finale

„Włochy siatkówki, srebra i żalu. Tym razem impreza należy do Polski” – można przeczytać w nagłówkach włoskiej prasy po zwycięstwie polskich siatkarzy w finale mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zdominowali zespół gospodarzy i wygrali 3:0.

Polacy z mistrzowskim pucharem
https://twitter.com/PolskaSiatkowka

Żegnajcie polscy przyjaciele, następne spotkanie w Paryżu” – można przeczytać w gazecie „La Repubblica”, nawiązującej do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w stolicy Francji.

Dziennikarze zwracają także uwagę, że dzięki takiemu wynikowi w Rzymie doszło do „doskonałej symetrii”, bowiem Polacy triumfowali we włoskiej stolicy po tym, jak rok temu w Katowicach siatkarze Italii zdobyli mistrzostwo świata.

W dzienniku podkreśla się, że „'Azzurri' pokazali przebłyski świetnej siatkówki dopiero w połowie drugiego seta i przez większą część trzeciego”, ale „to za mało, żeby zdobyć kontynentalny tytuł”.

„La Gazzetta dello Sport” pisze natomiast o „super Leonie”, nawiązując do przyjmującego Wilfredo Leona, który został wybrany MVP turnieju, dodając, że Włosi „muszą się ukłonić” Polakom, którzy odebrali im tytuł mistrzów Europy i wygrali wyraźnie.

Gianluca Pasini wspomina, że tym razem to biało-czerwoni „rozkręcili imprezę, mimo że wszystko było przygotowane, by wybuchła niebieska radość”. Dziennikarz dodaje, że Włochom nic nie wychodziło, podczas gdy po stronie ich rywali znakomity mecz rozegrał Leon, który do tej pory poza Ligą Narodów nie wygrał nic z reprezentacją.

O „zasłużonym zwycięstwie Polaków” piszą także dziennikarze „Corriere dello Sport”.

„'Azzurri' od samego początku zrozumieli, że to dla nich wspaniały wieczór” – podkreśla się w dzienniku, dodając, że po stronie biało-czerwonych grał „nienaganny pod każdym względem, zabójczy w zagrywce i 'stratosferyczny'” Leon.

We wszystkich włoskich mediach na pierwszy plan wysuwała się jednak postać prezydenta tego kraju, Sergio Mattarellego, który był obecny na meczu finałowym i został przywitany głośną owacją przez kibiców.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#siatkówka #Polska - Włochy #Włochy #Wilfredo Leon #Nikola Grbić

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo