Świetna wiadomość dla kibiców! Polska zorganizuje siatkarskie Mistrzostwa Świata w 2027 roku

Polska będzie organizatorem Mistrzostw Świata w siatkówce w 2027 roku - poinformował w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki.

Biało-czerwoni zagrają u siebie
Fotomag/Gazeta Polska
Warto na tym Europejskim Kongresie Sportu odbywającym się w Polsce, przekazać kolejną znakomitą wiadomość, którą zawdzięczamy polskim siatkarzom i siatkarkom. Mogę uroczyście zapowiedzieć teraz, że Mistrzostwa Świata w 2027 roku odbędą się w Polsce. To znakomita wiadomość dla wszystkich fanów sportu, ale w szczególności fenomenalna postawa naszych siatkarzy, siatkarek, kibiców spowodowała, że znów uzyskaliśmy możliwość realizacji tej imprezy, która ma rangę światową.

– powiedział szef rządu.

"Potrafimy organizować imprezy na światowym poziomie" - dodał premier. Jego wystąpieniu przysłuchiwał się kapitan reprezentacji Polski Bartosz Kurek, brawami nagradzając informację o przyznaniu Polsce organizacji najważniejszej siatkarskiej imprezy.

Trzecie Mistrzostwa Świata w Polsce

Pierwsze w Polsce MŚ siatkarzy odbyły się w 2014 roku. Wtedy mecze rozgrywane były w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, a do uroczystej inauguracji doszło w Warszawie na PGE Narodowym w obecności ponad 60 tysięcy widzów. Turniej zakończył się triumfem Polaków, którzy po raz drugi w historii zdobyli złoty medal, pokonując w finale w katowickim Spodku Brazylię 3:1.

Kolejne mistrzostwa gościły w Polsce w 2022 roku. Pierwotnie ta impreza miała się odbyć w Rosji, ale Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawa gospodarza po inwazji na Ukrainę i przyznała Polsce oraz Słowenii. Mecze w polskiej części turnieju rozgrywane były w Gliwicach i Katowicach, które ponownie gościły wielki finał. Biało-czerwoni tym razem zostali wicemistrzami globu, przegrywając bój o trzeci z rzędu triumf z Włochami 1:3

 Źródło: niezalezna.pl

 

#reprezentacja Polski #siatkówka #mistrzostwa świata

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (18)
Anonim 01.10.2023 16:47
Dlaczego w Pekinie nie gra Leon?
Anonim 27.09.2023 14:42
Ciekawe ile zapłacono żeby dostać taką decyzję?
Anonim 27.09.2023 13:00
Jak rząd dotknął piłki nożnej to szlag ją trafił teraz też tak będzie, szkoda.
Anonim 27.09.2023 12:51
Znowu?!? Ale nuda
Anonim 27.09.2023 14:39
To idź na piłkę kopaną
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo