Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polacy na szczycie tabeli. Znakomite otwarcie Biało-czerwonych w Lidze Narodów

Cztery zespoły odniosły na razie po dwa zwycięstwa w Lidze Narodów siatkarzy, a tabelę po trzech dniach rywalizacji z kompletem punktów i bilansem setów 6-1 otwierają drużyny Polski i Japonii. Biało-czerwoni pokonali ekipy USA i Kanady, a w piątek zmierzą się z Holandią.

Polscy siatkarze od zwycięstw rozpoczęli rywalizację w VNL
fivb - Volleyball World

Polscy siatkarze dobrze rozpoczęli zmagania w Lidze Narodów. Chociaż trener Nikola Grbić rotuje składem i oszczędza cześć zawodników przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, to Biało-czerwoni bez większych problemów pokonali już ekipy USA oraz Kanady.

Polacy wygrywają mecz za meczem

Japończycy, którzy rywalizują w Rio de Janeiro i na inaugurację wygrali z Argentyńczykami 3:1, w czwartek bez straty seta ograli Serbów. Z kolei biało-czerwoni w tureckiej Antalyi pokonali Amerykanów 3:0 i Kanadyjczyków 3:1.

Drugie zwycięstwa odniosły też ekipy Kuby - 3:1 nad Niemcami prowadzonymi przez trenera Michała Winiarskiego oraz Słowenii - 3:1 nad mistrzami olimpijskimi z Francji.

W piątek wieczorem Polacy zmierzą się z Holendrami (godzina 19), którzy oba mecze dotychczasowe kończyli tie-breakami i mają w dorobku wygraną oraz porażkę.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Liga Narodów siatkarzy ##VNL2024

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo