Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Koniec wspaniałej serii! Polacy pokonani w Lidze Narodów siatkarzy

Polacy przegrali ze Słowenią 0:3 na zakończenie turnieju Ligi Narodów siatkarzy w tureckiej Antalyi. To pierwsza porażka Biało-czerwonych w tej edycji VNL, która kończy jednocześnie wspaniałą serię 27 wygranych z rzędu w oficjalnych meczach.

Pierwsza przegrana Polaków w VNL 2024
fivb - Volleyball World

Polscy siatkarze występujący w dość eksperymentalnym zestawieniu w Lidze Narodów ograli kolejno USA, Kanadę i Holandię. Po dniu przerwy przyszło im się zmierzyć ze Słowenią, która w ostatnich latach nie była dla Biało-czerwonych wygodnym rywalem.

Polscy siatkarze pokonani

Niestety znalazło to również potwierdzenie w niedzielę. Słoweńcy od początku prezentowali się zdecydowanie lepiej od Polaków. Doskonale bronili ataki podopiecznych trenera Nikoli Grbića i wyprowadzali skuteczne kontry.

Najbardziej wyrównany był drugi set, który dawał nadzieję że nasi siatkarze odwrócą losy rywalizacji. Niestety końcówka należała do Słoweńców, a w kolejnej partii przypieczętowali oni pewne zwycięstwo. Kolejny turniej Ligi Narodów Biało-czerwoni rozegrają w dniach 4-9 czerwca w japońskiej Fukuoce.

Słowenia - Polska 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Liga Narodów siatkarzy ##VNL2024

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo