Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zbigniew Boniek usłyszał mocne słowa: "Tak ci przypi***olę, że zejdziesz"

Derby Łodzi rozgrzewają emocje piłkarskich kibiców i samych piłkarzy. Były reprezentant Polski Marek Dziuba opowiedział o jednym ze spięć ze Zbigniewem Bońkiem do którego doszło podczas meczu ŁKS-u z Widzewem w latach 70.

Zbigniew Boniek
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Marek Dziuba w rozmowie z portalem "Weszło" wspominał derbowe spotkania ŁKS-u i Widzewa Łódź. Obrońcy, który z reprezentacją Polski stanął na podium mistrzostw świata w Hiszpanii szczególnie utkwił w pamięci mecz z połowy lat 70-tych.

Dziuba postawił się Bońkowi

Grałem w ŁKS-ie, a ważną postacią Widzewa był Zbyszek Boniek. Razem studiowaliśmy na AWF i pamiętam, że derbowe spotkanie odbywało się w środę. Zwolniliśmy się z zajęć i wspólnie jechaliśmy na mecz. Zaczęliśmy rozmawiać i doszliśmy do wspólnego wniosku: „Gramy fair, bez kopania”. Kilka godzin później trwa mecz, jest rzut rożny, a Zbyszek popycha mnie mocno i jeszcze zaczyna się śmiać. Od razu odezwałem się do niego w mocnych słowach: „Jeszcze raz to zrobisz, to tak ci przypier…, że zejdziesz”. Graliśmy na własnym boisku, kibice wymagali od nas odwagi i agresji. Nie mogliśmy pozwolić rywalom na prowokacje

- powiedział Dziuba.

W niedzielę w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie dojdzie do kolejnych derbów Łodzi. Mecz ŁKS-u z Widzewem rozpocznie się o godzinie 17. W tym sezonie obie drużyny nie rozpieszczają swoich kibiców i mecz będzie ważny w kontekście walki o utrzymanie. ŁKS jest na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie 10 punktami, Widzew także dryfuje w kierunku strefy spadkowej - obecnie zajmuje 14. miejsce (22 pkt.).

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zbigniew Boniek #derby Łodzi #Widzew Łódź #ŁKS Łódź #PKO BP Ekstraklasa #Marek Dziuba

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo