Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zbigniew Boniek najpierw wulgarnie, a później szyderczo. Były prezes kibicuje Donaldowi Tuskowi

Zbigniew Boniek od dawna nie kryje się ze swoimi sympatiami politycznymi. Przy okazji podpisania umowy koalicyjnej przez liderów KO, PSL, Polski 2050 i Nowej Lewicy, wiceprezes UEFA opublikował w mediach społecznościowych wiele mówiący wpis. Nawiązał w nim także do swojej niedawnej "twitterowej" kłótni z ministrem Przemysławem Czarnkiem.

Zbigniew Boniek znów pisze o polityce
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Zbigniew Boniek nie przestaje publikować kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. Cześć z nich jawnie pokazuje sympatie polityczne byłego prezesa PZPN. Niedawno Boniek pogardliwie skomentował wystąpienie Bronisława Wildsteina, co wywołało reakcje ministra Przemysława Czarnka.

Wulgarna odpowiedź Bońka

Minister edukacji i nauki zasugerował, że Boniek powinien się dokształcić z historii najnowszej Polski, skoro nie wie, kim jest Wildstein. Reakcja byłego piłkarza reprezentacji i medalisty mundialu 1982 była dość wulgarna. Zamieścił on bowiem cytat z Juliana Tuwima.

Próżnoś repliki się spodziewał Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię je***, bo to mezalians byłby dla psa

- "błysnął" znajomością fraszki (ale niekoniecznie kulturą) Boniek.

W piątek wiceprezes UEFA ponownie nawiązał do kłótni z Czarnkiem w mediach społecznościowych. Tym razem przy okazji  podpisania umowy koalicyjnej przez liderów KO, PSL, Polski 2050 i Nowej Lewicy Boniek zasugerował szybką zmianę na stanowisku piastowanym przez Czarnka.

Powodzenia... i wybierzcie dobrego ministra edukacji i nauki

- skomentował Boniek zdjęcie liderów opozycyjnych partii.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zbigniew Boniek #Przemysław Czarnek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo