Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zbigniew Boniek znów popełnił wpis o polityce. Chodzi o decyzję prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda ogłosił w poniedziałek decyzję o powierzeniu misji tworzenia rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Sytuację postanowił skomentować Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek skomentował decyzję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą nowego rządu
fot. PZPN

Zbigniew Boniek znany jest z kontrowersyjnych komentarzy w mediach społecznościowych. Chociaż wydawałoby się, że były wiceprezes UEFA powinien koncentrować się przede wszystkim na futbolu, to często zabiera on również głos w sprawach związanych z polityką.

Boniek nie kryje swoich politycznych sympatii

Największą burzę Boniek wywołał po wyborach prezydenckich w 2020. Po zwycięstwie Andrzeja Dudy były piłkarz m.in. Widzewa Łódź oraz Juventusu twierdził z ubolewaniem: "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska".

Teraz Boniek znów umieścił na Twitterze wpis, który jasno pokazuje jego polityczne sympatie. Po poniedziałkowej decyzji prezydenta Dudy o powierzeniu misji tworzenia rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu Boniek napisał:

Narzekają na ten PZPN, ale tam nowy Prezes wchodzi do gabinetu i zaczyna rządzić dzień po wyborach.

Można domyślić się, że Boniek chciałby aby nowy rząd tworzył Donald Tusk... Tymczasem polski prezydent zdecydował się postąpić według zwyczaju konstytucyjnego, który obowiązuje w naszym kraju od 23 lat. To przedstawiciel partii zwycięskiej w wyborach parlamentarnych otrzymuje w pierwszej kolejności misję tworzenia rządu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zbigniew Boniek #Andrzej Duda #orędzie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo