Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wiemy, kto poprowadzi mecz Polski z Holandią na Euro 2024. Biało-czerwoni nie mają z nim dobrych wspomnień

Portugalczyk Artur Manuel Ribeiro Soares Dias będzie sędzią głównym meczu Euro 2024 Polski z Holandią, który w niedzielę o godz. 15 odbędzie się w Hamburgu. Ten arbiter prowadził eliminacyjny mecz Biało-czerwonych z Mołdawią w Warszawie zakończony remisem 1:1.

reprezentacja Polski w piłce nożnej
fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Artur Soares Dias, który w lipcu skończy 45 lat, od ponad dekady jest sędzią międzynarodowym. Od kilku lat regularnie prowadzi spotkania w europejskich pucharach, był też arbitrem m.in. dwóch potyczek mistrzostw Europy w 2021 roku oraz także dwóch meczów turnieju olimpijskiego w Tokio.

Już sędziował mecz Polaków

W październiku 2023 po raz pierwszy był arbitrem w pojedynku z udziałem Biało-czerwonych - prowadził spotkanie eliminacji Euro 2024, w którym Polacy - już pod wodzą Michała Probierza - zremisowali w Warszawie z Mołdawią 1:1.

Wcześniej jego jedyny kontakt z polskim futbolem to sędziowanie meczu Legii ze Slavią Praga w 2021 roku, który warszawski zespół wygrał 2:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Dias - urodzony w Porto, a mieszkający w Vila Nova de Gaia, ośrodku słynącym z produkcji porto - po raz czwarty natomiast będzie sędziował Holendrom. Żadnego z trzech dotychczasowych spotkań, w których był rozjemcą, nie przegrali. Remisami 1:1 zakończyły się towarzyskie potyczki z Irlandią w 2016 roku i Belgią w 2018, a "Oranje" wygrali z Niemcami 4:2 mecz eliminacji ME 2020, który odbył się 6 września 2019 w... Hamburgu

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Polska-Holandia ##POLNED

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo