Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wielkie wyzwanie Biało-czerwonych na Euro 2024. Na zwycięstwo czekamy niemal pół wieku

W niedzielę polscy piłkarze rozpoczną udział w Euro 2024. Los nie był łaskawy dla drużyny prowadzonej przez trenera Michała Probierza. Biało-czerwoni w grupie zmierzą się z Holandią, Austrią oraz z Francją. "Pomarańczowych" ostatnio udało się nam pokonać... 45 lat temu.

Reprezentacja Polski szykuje się na Euro 2024
pzpn - pzpn.pl

Biało-czerwoni Euro 2024 zaczną meczem z Holandią, która będzie zdecydowanym faworytem tego starcia. Trzy zwycięstwa, przy czym ostatnie w 1979 roku, siedem remisów i dziewięć porażek - to bilans dotychczasowych 19 spotkań naszej drużyn z Holandią. Bramki: 19-28 na niekorzyść Biało-czerwonych. 

Kłopoty przed meczem z Holandią

Zadania drużynie prowadzonej przez Michała Probierza nie ułatwiają także kontuzje. Przeciwko "Pomarańczowym" nie będzie mógł wystąpić Robert Lewandowski, ale uraz kapitana i najlepszego strzelca zespołu to niejedyny problem selekcjonera. Probierz przed Euro 2024 powołał do kadry pięciu napastników. Obecnie w pełni zdrowi są tylko dwaj: Adam Buksa i Krzysztof Piątek.

Robert Lewandowski jest bardzo ważną częścią tego zespołu. Jest jednym z najlepszych zawodników na świecie

- powiedział Probierz na środowej konferencji prasowej.

"Czasami trudno wyobrażać sobie grę bez niego, ale taki mamy moment [...] Inni zawodnicy też czekają na swoją szansę, po to te kadry liczą sobie tyle osób, żeby inni też mogli walczyć o grę" - dodał selekcjoner.

Holendrzy również mają swoje problemy z kontuzjami, a na Euro 2024 nie pojechał kolega Roberta Lewandowskiego z Barcelony - znakomity pomocnik Frenkie de Jong. Pomimo tego, to "Pomarańczowi" wskazywani są przez ekspertów, jako zespół, który w niedzielę dopisze sobie trzy punkty.

Mamy szacunek do zespołu holenderskiego, ale też się go nie obawiamy

- zapewnia Probierz, który zadecydował już że Lewandowskiego w roli kapitana zastąpi w najbliższym spotkaniu Piotr Zieliński.

Mecz Polska - Holandia na Euro 2024 w niedzielę o godzinie 15. Wiadomości dotyczące turnieju znajdziesz na portalu Niezależna.pl

 

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Polska-Holandia #Robert Lewandowski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo