Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Absurdalny donos na Marciniaka. Minister sportu wstawi się za najlepszym sędzią na świecie

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk wystąpi do UEFA z poparciem sędziego Szymona Marciniaka, który padł ofiarą skandalicznego donosu organizacji "Nigdy Więcej", która zarzuciła mu popieranie środowisk faszystowskich tylko dlatego, że... wystąpił na konferencji biznesowej. "To wielka manipulacja" - pisze Bortniczuk.

Szymon Marciniak
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

42-letni Szymon Marciniak to najlepszy sędzia piłkarski na świecie. W grudniu sędziował finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną a Francją. W tym sezonie Ligi Mistrzów prowadził już siedem meczów, w tym rewanżowy półfinał Manchester City - Real Madryt (4:0) i został wyznaczony również do sędziowania finału, w którym 10 czerwca w Stambule zmierzą się drużyny Manchesteru City oraz Interu Mediolan.

Przeszkodzić w tym postanowiła organizacja "Nigdy Więcej", która... złożyła donos na sędziego do UEFA, zarzucając mu, że wziął udział w konferencji biznesowej "Everest" zorganizowanej przez Sławomira Mentzena z Konfederacji. Co ciekawe, w wystąpieniu Marciniaka nie padło ani słowo o polityce - ludzie sukcesu po prostu opowiadali, jak doszli na szczyt, będąc inspiracją dla innych. Ale dla "Nigdy Więcej" był to powód do ataku.

W obronie Marciniaka stanęło już wiele środowisk, potępiając haniebny donos. Dołączył już do nich też minister sportu Kamil Bortniczuk.

- Jestem w kontakcie z sędzią Szymonem Marciniakiem. Sprawa donosu jest wielką manipulacją. Jutro z samego rana wystąpimy do UEFA ze stanowiskiem popierającym sędziego Marciniaka - napisał wczoraj Bortniczuk. Głos zabrał też sam Marciniak. 

Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem

– napisał w oświadczeniu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Szymon Marciniak #Nigdy Więcej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo