Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prof. Jadwiga Puzynina, językoznawca, oraz dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk odznaczeni Orderem Orła Białego • • •

PSG ma nowego trenera. To piłkarska legenda Barcelony

Luis Enrique został szkoleniowcem piłkarzy mistrza Francji Paris Saint-Germain. Były trener m.in. Barcelony oraz reprezentacji Hiszpanii zastąpił Christophe'a Galtiera, który w środę rozstał się z klubem.

Luis Enrique związał się z PSG do 2025 roku

53-letni Enrique jako zawodnik występował m.in. w Realu Madryt i Barcelonie, a w reprezentacji Hiszpanii rozegrał 62 mecze (12 goli). Z paryskim klubem podpisał kontrakt do 2025 roku.

"Mogę zagwarantować, że będziemy pracować zespołowo" - zapewnił Enrique, dodając, że będzie chciał sięgać po trofea z piłkarzami i mieć z nimi wspólny cel.

W roli trenera Barcelony (2014-17) wywalczył dziewięć trofeów: dwukrotnie był mistrzem Hiszpanii, triumfował trzy razy Pucharze Króla i raz w Superpucharze, a do tego dołożył sukcesy (po jednym) w Lidze Mistrzów, Superpucharze UEFA i klubowych mistrzostwach świata.

Poza "Dumą Katalonii" i reprezentacją Hiszpanii, z którą w 2021 roku zajął drugie miejsce w finałach Ligi Narodów, Luis Enrique prowadził także Romę i Celtę Vigo.

Źródło: niezalezna.pl, PAP