Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Powiew optymizmu z polskiego obozu przed Euro: "Mam nadzieję, że zagram z Holandią"

W ostatnich dniach selekcjoner Michał Probierz mógł dostać bólu głowy patrząc na listę kontuzjowanych polskich piłkarzy przed rozpoczynającym się w piątek Euro 2024. Z obozu Biało-czerwonych wreszcie słyszymy jednak optymistyczne wiadomości, a Karol Świderski zapewnia, że robi wszystko by być gotowym na mecz z Holandią.

Karol Świderski doznał kontuzji tuż przed Euro 2024
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W poniedziałek Karol Świderski strzelił pierwszego gola w wygranym 2:1 meczu z Turcją na Stadionie Narodowym. W czasie żywiołowo okazywanej radości doznał urazu stawu skokowego. Kontuzja wydawała się poważna, ale okazuje się że napastnik być może będzie mógł wystąpić w niedzielnym spotkaniu Euro 2024 przeciw Holandii.

Świderski chce zagrać z Holandią

Mam nadzieję, że zagram. Wszystko zależy od naszego sztabu medycznego. Pracujemy i walczymy. Teraz jest drugi dzień od tego zdarzenia. To wszystko się dobrze goi. Wczoraj wyszedłem na boisko i trochę biegałem. Dziś znów idę na trening i myślę, że dwie następne doby będą najważniejsze

- powiedział napastnik Verony na konferencji prasowej w Hanowerze.

Świderski nie jest jedynym kontuzjowanym zawodnikiem w kadrze trenera Michała Probierza. Robert Lewandowski także doznał urazu w meczu z Turcją i nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024. Wcześniej kontuzja wyeliminowała Arkadiusza Milika, który zszedł z boiska już w pierwszej minucie meczu z Ukrainą.

W trakcie sezonu miałem dwa razy podobną sytuację z tą samą kostką. Dlatego spodziewałem się co może być następnego dnia po meczu. Wiedziałem, że raczej nie wykluczy mnie to z Euro. Zależało mi jednak na grze, bo pod koniec sezonu rzadko występowałem w klubie. Czas bez rozegranego meczu się wydłużył. Dlatego z Turcją chciałem zagrać 60-70 minut

- przekazał Świderski.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Holandią w Hamburgu w pierwszym grupowym meczu. Potem czekają ich starcia z Austrią w Berlinie i Francją w Dortmundzie.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Karol Świderski #Euro 2024 #Polska-Holandia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo