Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Media: Strzały w Lautlingen (Badenia-Wirtembergia); według policji zginęło kilka osób • • •

Piłkarz Bundesligi pokazał w co wierzy! Nie chce wspierać środowisk LGBT

20-letni piłkarz VfL Wolfsburg nie chce wspierać środowisk homoseksualnych. Josip Brekalo odmówił nałożenia na rękę kolorowej opaski. Chorwacki zawodnik zapowiedział, że jest to niezgodne z jego katolickim wychowaniem.

twitter.com/VfL_Wolfsburg

Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli ktoś ma inne poglądy, nic mi do tego, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak nikt nie zmusi mnie do ubierania opaski, która jest sprzeczna z moimi chrześcijańskimi poglądami

– powiedział piłkarz Bundesligi odmawiając założenia na rękę tęczowej opaski, która miała symbolizować tolerancję niemieckiego klubu dla środowisk LGBT.

Klub VfL Wolfsburg postanowił wziąć udział w pewnej akcji. Od nowego sezonu kapitan drużyny (męskiej, kobiecej i młodzieżowej) ma zakładać na rękę kolorową opaskę - w geście poparcia dla ruchu LGBT. I tak podczas sobotniego spotkania z Schalke, u Josuha Guilavogui - kapitana WfL Wolfsburg można było zobaczyć opaskę.

Odmienne zdanie w tej kwestii ma 20-letni Chorwat. Ocenił, że nie zgadza się na noszenie opaski. Powiedział wprost, że jest to sprzeczne z jego poglądami. Postawa młodego piłkarza wywołała burzę w Niemczech. Jego słowa uznano za przejaw homofobii. Tamtejsze media oceniły, że wypowiedź Brekalo jest mocno kontrowersyjna.

 Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

 

#piłka nożna #mecz #opaska #homoseksualizm #katolik #Chorwat #Josip Brekalo #LGBT

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo