Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Piątek zapewnia, że Polacy nie przestraszą się Holendrów: "Chcemy sprawić niespodziankę"

Krzysztof Piątek z optymizmem patrzy na mecz z Holandią w Hamburgu, inaugurujący występy reprezentacji Polski na Euro 2024. "Chcemy udowodnić w niedzielę, że będziemy liczyć się w tej grupie" - powiedział napastnik. Jak dodał, drużyna wyjdzie na boisko "wykonać swoją robotę".

Krzysztof Piątek jest gotowy na mecz z Holandią
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

"W pierwszym meczu nie jesteśmy faworytami, ale chcemy zagrać dobrze, sprawić niespodziankę. Na razie koncentrujemy się właśnie na naszej inauguracji i zobaczymy, co z tego wyjdzie" - powiedział Piątek po kolejnym treningu reprezentacji w Hanowerze przed Euro 2024.

Polski plan na Holandię

Czy piłkarze znają już plan na mecz z "Pomarańczowymi"?

Od dwóch dni analizujemy zespół Holandii. Wczoraj oraz dzisiaj trenowaliśmy stałe fragmenty i to, co mamy robić. Stopniowo już wiemy, jak to ma wyglądać. Miejmy nadzieję, że przełożymy to wszystko na boisko

- przyznał Piątek.

"Chcemy grać w niedzielę swoją piłkę, mamy na to plan. Wiemy, że Holandia posiada dobrych zawodników, nawet światowej klasy. Ale nie boimy się ich. Wychodzimy na boisko, żeby wykonać swoją robotę" - dodał. Prawie 29-letni napastnik jest kolejnym piłkarzem, który podkreślił świetną atmosferę w reprezentacji.

Bo to prawda, nawet nie ma o czym rozmawiać. Trzymamy się razem, to jest najważniejsze. Dzisiaj - w naszej małej sali kinowej w hotelu - będziemy wieczorem oglądać pierwszy mecz turnieju. Na pewno jest kilku chłopaków, którzy tworzą tę atmosferę i już nie możemy doczekać się naszego pierwszego meczu.

Celem dla trenera Michała Probierza i wielu jego piłkarzy jest wyjście z grupy. A dla Krzysztofa Piątka?

Ja nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Patrzę na razie na niedzielny mecz w Hamburgu. Chcemy jak najlepiej się zaprezentować, a później - krok po kroku - zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Fajnie byłoby dobrze zacząć turniej. Mecz z Holandią może nie jest kluczowy, ale bardzo ważny. Chcemy udowodnić w niedzielę, że będziemy się liczyć w tej grupie

- powiedział napastnik występujący w tureckim Instanbul Basaksehir.

Po niedzielnym starciu z Holandią podopiecznych Probierza czekają jeszcze dwa mecze fazy grupowej na Euro 2024 - 21 czerwca z Austrią w Berlinie i 25 czerwca z Francją w Dortmundzie.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Polska-Holandia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo