Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Mocne otwarcie Euro 2024. Pierwszy mecz i od razu rekord [WIDEO]

W pierwszym spotkaniu Euro 2024 Niemcy wygrali ze Szkocją 5:1. To najwyższe w historii zwycięstwo w meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy i pierwszy przypadek, gdy padły w nim więcej niż trzy gole.

Niemcy wysoko wygrali mecz otwarcia Euro 2024
dfb - dfb.de

Gdy w czerwcu 2023 roku piłkarska reprezentacja Niemiec przegrała sparing z Polską 0:1, dziennik "Bild" w minorowym nastroju dopytywał: "Ktoś jeszcze czeka na mistrzostwa Europy?". Po zwycięstwie nad Szkocją 5:1 w meczu otwarcia w mediach zapanowała euforia.

Niemiecka euforia po zwycięstwie

Gospodarze zwyciężyli wysoko, a jedyną bramkę stracili po samobóju Antonio Ruedigera. Rywale nie oddali ani jednego strzału - nawet niecelnego.

Droga piłkarska rodzino, cóż za wieczór w Monachium, w Niemczech, w Europie, na świecie! My, Niemcy, znów jesteśmy kimś. A dokładniej: drużyną, która może pokonać 39. ekipę rankingu FIFA 5:1 w meczu otwarcia. To nie jest czas na spokojną, wyważoną analizę i realistyczne stwierdzenia, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Tu zgadzam się z kanclerzem Niemiec: wyjdźcie na ulicę, świętujcie, cieszcie się, zorganizujcie sobie butelkę Single Malt, a przy zasypianiu pomyślcie sobie o kojącym dźwięku wydawanym przez samotne dudy w oddali

- napisano w relacji na żywo na stronie internetowej "Sueddeutsche Zeitung".

W serwisie "Frankfurter Allgemeine Zeitung" podkreślono, że teraz oczekiwania kibiców zostały bardzo rozbudzone. "Reprezentacja Niemiec odniosła wysokie zwycięstwo nad Szkocją, a to karmi nadzieję na porywający turniej. Gol samobójczy tylko minimalnie zaciemnia radość" - oceniono.

W "Kickerze" otwarcie Euro 2024 oceniono jako "perfekcyjne".

Zwycięstwo 5:1 - najwyższe w historii Niemiec w mistrzostwach Europy - przerwało serię trzech porażek w pierwszych spotkaniach ważnych turniejów.

W portalu sport1.de również użyto słowa "perfekcyjny", choć poprzedzono je wyrazem "prawie". Jednocześnie podkreślono, że takie otwarcie mistrzostw to "marzenie". "Reprezentacja Niemiec wysokim zwycięstwem wprawiła cały kraj w euforię" - zaznaczono. Niemców czekają w grupie A na Euro 2024 jeszcze spotkania ze Szwajcarią i z Węgrami

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Niemcy #Niemcy-Szkocja ##GERSCO

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo