Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Młoda gwiazda piłkarskiej Ekstraklasy otwarcie mówi o swojej wierze: "Bardzo dużo zawdzięczam Bogu"

Dominik Marczuk jest wschodzącą gwiazdą piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. 20-letni pomocnik w tym sezonie błyszczy w barwach liderującej w tabeli Jagiellonii Białystok. Niedawno otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski, a w wywiadzie dla TVP Sport otwarcie mówi o swojej wierze w Boga.

Dominik Marczuk niedawno otrzymał powołanie do reprezentacji Polski
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W dzisiejszych czasach kościół katolicki jest powszechnie atakowany, a mówienie otwarcie o swojej wierze w Boga należy raczej do rzadkości. Tymczasem Dominik Marczuk, który jest wiodącą postacią prowadzącej w tabeli Ekstraklasy Jagiellonii Białystok, głośno przyznaje, że Bóg jest bardzo ważny w jego życiu.

Bóg odgrywa dużą rolę w jego życiu

Rodzice od dziecka prowadzili mnie do kościoła. Tworzymy rodzinę religijną. Bardzo dużo zawdzięczam Bogu

- powiedział piłkarz "Dumy Podlasia".

20-letni Marczuk, który kilka tygodni temu przez selekcjonera Michała Probierza został po raz pierwszy powołany do seniorskiej reprezentacji Polski nie wstydzi się swojej wiary.

Wierzę w Boga i bardzo dużo mu zawdzięczam. Wierzę, że ma mnie w swojej opiece i wiem, że dzięki niemu również jestem tu, gdzie jestem. Wierzę też, że ma dla mnie wybraną drogę. Tą drogą chcę się kierować. Czasami trudno pogodzić chodzenie do kościoła z rozgrywkami ekstraklasy, ale jeśli mecz jest w niedzielę, to chodzę albo w sobotę, albo w poniedziałek. Raz w tygodniu w kościele muszę być.

Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma duże szanse na mistrzostwo Polski. Jaga prowadzi w tabeli po 28 kolejkach Ekstraklasy z dorobkiem 52 punktów. Dwa mniej uzbierali piłkarze Śląska Wrocław. Marczuk zagrał we wszystkich ligowych spotkaniach swojego klubu, zdobył w nich 6 bramek i zanotował 7 asyst.

 Źródło: sport.tvp.pl, niezalezna.pl

 

#Dominik Marczuk #Jagiellonia Białystok #PKO BP Ekstraklasa #wiara w Boga

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo