Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Jan Tomaszewski przepowiada klęskę reprezentacji Polski z Czesławem Michniewiczem: „Zapomnijmy o sukcesach”

Wciąż nie wiadomo czy Czesław Michniewicz pozostanie na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Jan Tomaszewski uważa, że zmiana trenera po mundialu w Katarze jest konieczna.

Jan Tomaszewski uważa, że polscy piłkarze potrzebują nowego trenera
fot. screen / TVP

Kontrakt Czesława Michniewicza z PZPN wygasa z końcem roku. Prezes Cezary Kulesza nie zdecydował się na jego automatyczne przedłużenie, ale - jak zapowiada szef związku - dalsza współpraca z trenerem jest wciąż możliwa. Przeciwnikiem takiego scenariusza jest Jan Tomaszewski. Były bramkarz Biało-czerwonych i medalista mundialu w 1974 krytykuje Michniewicza i nawołuje do zmian.

Nawet magazynier by awansował

Jeśli nie przyjdzie nowy trener i nie zaczną grać do przodu, to zapomnijmy o sukcesach. Teraz będzie pytanie: czy wyjdziemy z grupy na EURO? Toż to magazynier poprowadzi tę drużynę i wyjdzie, bo będzie grało pół Europy

- mówi Tomaszewski w rozmowie z "Super-Expressem".

Wyczołgali się z grupy 

"Człowiek, który zatrzymał Anglię" nie przebiera również w słowach oceniając występ Biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Katarze. Polscy piłkarze - po raz pierwszy od 1986 roku - awansowali z grupy, a w 1/8 finału ulegli Francji.

Moim zdaniem wyjście z grupy to był obowiązek. Jak się okazało, że wyszli z grupy, to mój Boże, skakali sobie do buzi, obejmowali się, jaki to oni wielki sukces zrobili. Mówili, że to historyczna sprawa. Histeryczna, a nie historyczna! Oni wyczołgali się z tej grupy, a nie wyszli!

- grzmi Tomaszewski.

Czasu na ewentualne zmiany na stanowisku selekcjonera nie ma zbyt wiele. Polscy piłkarze już w marcu - od spotkań z Czechami i Albanią - rozpoczną udział w eliminacjach mistrzostw Europy.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jan Tomaszewski #Czesław Michniewicz #Katar 2022

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo