Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Dziś pierwszy mecz Euro 2024. Piąty start Biało-czerwonych na mistrzostwach Europy

Mecz drużyny gospodarzy - Niemiec - ze Szkocją w Monachium (godzina 21) zainauguruje w piątek 17. edycję piłkarskich mistrzostw Europy. Będzie to pierwsze z 51 spotkań imprezy, której historia sięga 1958 roku. Polska wystąpi na EURO po raz piąty.

Reprezentacja Polski
PZPN - pzpn.pl

Najbardziej utytułowani są Niemcy i Hiszpanie, którzy triumfowali w mistrzostwach Starego Kontynentu po trzy razy. Tytułu wywalczonego trzy lata temu bronić będą Włosi.

Polacy w trudnej grupie na Euro

Po raz trzeci na Euro zagrają 24 reprezentacje. Zostały one podzielone na sześć grup. Po dwie czołowe z każdej oraz cztery z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie lokaty, awansują do 1/8 finału. Począwszy od tej fazy obowiązywać będzie system pucharowy, czyli przegrywający odpada. Finał - 14 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Poza Monachium i Berlinem, status miast-gospodarzy ma osiem innych ośrodków: Duesseldorf, Stuttgart, Kolonia, Lipsk, Dortmund, Gelsenkirchen, Frankfurt nad Menem i Hamburg, gdzie w niedzielę występy w Euro 2024 spotkaniem z Holandią rozpoczną polscy piłkarze (początek o godzinie 15).

Później ich rywalami będą jeszcze Austria - 21 czerwca w Berlinie oraz Francja - cztery dni później w Dortmundzie. Będzie to piąty start biało-czerwonych w tej imprezie. Dotychczas trzykrotnie odpadli po fazie grupowej,  osiem lat temu we Francji dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Niemcy-Szkocja #reprezentacja Polski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo