Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Burza w szklance wody. Polscy piłkarze nie dostaną specjalnej premii za występ na mundialu

Niemal natychmiast po odpadnięciu polskich piłkarzy z mistrzostw świata w Katarze niektóre media zaczęły informować o rzekomej premii obiecanej przez premiera Mateusza Morawieckiego podopiecznym trenera Czesława Michneiwicza. Biało-czerwoni jednak żadnych pieniędzy za awans z grupy od rządu nie dostaną.

fot. PZPN

Część mediów chwilę po odpadnięciu Biało-czerwonych z mistrzostw świata w Katarze zaczęła budować narrację o rzekomej premii obiecanej przez Mateusza Morawieckiego piłkarzom za awans z grupy. Pojawiły się doniesienia o podziałach w drużynie, kłótniach pomiędzy Robertem Lewandowskim i selekcjonerem Czesławem Michniewiczem o domniemane miliony.

Lewandowskim z Morawieckim na wakacjach?

Mateusz Borek w poniedziałek wieczorem zapewniał, że nazajutrz premier ma się spotkać z kapitanem Biało-czerwonych by zażegnać medialny kryzys i wyjaśnić sprawę premii. Trochę trudno sobie wyobrazić jak do takiego spotkania miałoby dojść, skoro Lewandowski prosto z Kataru udał się na wakacje.

Bez premii dla piłkarzy

Rozmowy piłkarza z szefem rządu zatem w najbliższym czasie nie będzie. Nie będzie też milionów dla piłkarzy, o czym już wczoraj informował Piotr Müller. Rzecznik rządu przekazał, że po mistrzostwach świata polska piłka może liczyć na dodatkowe fundusze przeznaczone na szkolenie następców Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego.

Z radością przyjąłem inicjatywę Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą dofinansowania polskiej piłki. Włączymy się z pełnym zaangażowaniem w każdą inicjatywę, która powoduje rozwój futbolu w kluczowych obszarach, szczególnie szkolenia dzieci i młodzieży oraz edukacji trenerów

- napisał na Twitterze Cezary Kulesza.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Katar 2022

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo