Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Ewa Swoboda halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów • • •

Bułka znów z czystym kontem, ale do rekordu jeszcze daleko

W niedzielę Marcin Bułka zachował czyste konto w ósmym z rzędu meczu francuskiej ekstraklasy piłkarskiej, gdy jego drużyna OGC Nice wygrała na własnym boisku z FC Toulouse 1:0. W sezonie 1992/93 aż w 13 kolejnych spotkań pokonać nie dał się bramkarz Girondins Bordeaux.

Marcin Bułka
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Bułka, który kilka dni temu w Warszawie zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu z Łotwą (2:0), jest objawieniem rozgrywek ligowych we Francji. Po raz ostatni został pokonany 15 września w wygranym 3:2 wyjazdowym meczu z Paris Saint-Germain.

W ciągu czterech miesięcy przeszedł drogę od zmiennika do jednego z najbardziej szanowanych bramkarzy na arenie międzynarodowej

- komplementował go trener OGC Nice Francesco Farioli.

Bułka nie wpuścił bramki od 723 minut. Duża w tym zasługa świetnie funkcjonującego całego bloku defensywnego, ale polski bramkarz również wykazywał się kunsztem, np. w meczu z Monaco obronił dwa karne.

Rekordzistą jest Gaetan Huard, który niepokonany w bramce Bordeaux był przez 1176 minut. "Ten rekord pewnie wkrótce stanie się jego obsesją" - powiedział o Polaku.

Bułka, aby poprawić jego wynik, nie może wpuścić bramki w meczach z Nantes (wyjazd), Reims (dom), Le Havre (wyjazd), Lens (dom) i Stade Rennes (wyjazd), a następnie przetrwać co najmniej cztery minuty w spotkaniu z Metz u siebie.

Do niedawna piłkarze z Nicei byli liderami Ligue 1, a obecnie zajmują drugie miejsce, ustępując o punkt broniącemu tytułu Paris Saint-Germain.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Marcin Bułka #Francja #piłka nożna #bramkarz #OGC Nice

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo