Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

AC Milan wynosi się z legendarnego San Siro

Włoski klub piłkarski AC Milan, który dzieli legendarne San Siro z Interem, w środę sformalizował rozmowy z miastem San Donato Milanese, na przedmieściach stolicy Lombardii, w sprawie budowy nowego stadionu.

Stadion San Siro dzielą ze sobą AC Milan i Inter
pixabay.com

„Klub zrobił pierwszy formalny krok w związku z ewentualnym wystąpieniem o pozwolenie na budowę, przedstawiając radzie miejskiej San Donato Milanese swój projekt zagospodarowania przestrzennego dzielnicy San Francesco” – głosi komunikat prasowy AC Milan.

San Donato Milanese znajduje się na południowy wschód od Mediolanu, dokładnie 15 kilometrów od San Siro. Ten projekt rozwoju obszarów miejskich obejmuje „stworzenie jednego węzła komunikacyjnego dla pociągów, metra i autostrad, który umożliwiłby rewitalizację opuszczonego obszaru miejskiego” – dodał klub z Lombardii.

Władze AC Milan nie podały daty ewentualnej przeprowadzki na nowy obiekt, ani nawet ewentualnej daty rozpoczęcia prac, ale podkreśliły, że trybuny będą mogły pomieścić około 70 000 widzów.

Opracowanie planów stadionu, który będzie „innowacyjny, zrównoważony i wielofunkcyjny” powierzono amerykańskiej firmie architektonicznej Manica. To firma, która w zaprojektowała chociażby:

  • stadion Allegiant w Las Vegas, na którym gra miejscowa drużyna futbolu amerykańskiego Raiders,
  • Chase Center w San Francisco,
  • kompleks drużyny NBA Golden State Warriors,
  • a nawet renowację Camp Nou, kolebki FC Barcelony.

Włoskie media podają, że budowa rozpocznie się w październiku 2025 roku, a stadion zostanie otwarty trzy lata później.

AC Milan i Inter początkowo chciały zbudować nowy, wspólny stadion niedaleko San Siro. Jednak ten projekt został porzucony, w szczególności dlatego, że komisja ds. dziedzictwa kulturowego, na zlecenie gminy Mediolan, właściciela stadionu, ogłosiła w zeszłym miesiącu, że „San Siro nie może zostać zniszczone” ze względu na „jego znaczenie kulturalne”.

San Siro, którego oficjalna nazwa to Giuseppe-Meazza, to legendarny piłkarski obiekt, mogący pomieścić 80 000 widzów. Zbudowany w 1926 roku nie spełnia już potrzeb obu klubów, pomimo modernizacji na potrzeby mistrzostw świata w 1990 roku.

W 2026 roku San Siro będzie gospodarzem ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina d'Ampezzo.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#AC Milan #piłka nożna #San Siro #Inter Mediolan #mediolan #stadion

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo