Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Menedżer drużyny Karabachu nawoływał do "zabicia wszystkich Ormian, młodych i starych"!

Menedżer ds. komunikacji Karabachu Agdam Nurlan Ibrahimow został tymczasowo zawieszony przez UEFA do czasu wyjaśnienia sprawy. Oskarżony jest - jak można przeczytać w komunikacie - o rasistowskie i dyskryminujące zachowanie.

Nurlan Ibrahimov
https://twitter.com/NjtehMeg

Konkretnie chodzi o jeden wpis, który Ibrahimow umieścił w mediach społecznościowych. Miał on w nim wezwać do „zabicia wszystkich Ormian, młodych i starych, bez wyjątku”. Później usunął swój post, ale wielu użytkowników go zobaczyło i zapisało.

Lista była długa - wymienione były dzieci, kobiety, starcy, "bez wyjątku", "bez różnicy". Ibrahimow nawoływał też do sformowania specjalnych grup do mordowania Ormian.

W sobotę federacja piłkarska Armenii zażądała wykluczenia zespołu z Azerbejdżanu z europejskich pucharów. Karabach występuje w Lidze Europy, a rozgrywki grupy I rozpoczęła od porażek z Maccabi Tel Awiw 0:1 i Villarreal 1:3. Kolejnym rywalem będzie turecki Sivasspor, który również doznał już dwóch porażek.

Władze klubu także wydały w tej sprawie komunikat, odcinając się od wpisu Ibrahimowa.

To jest wprawdzie nasz pracownik, ale w mediach społecznościowych wyraża własne opinie. Nie mają one nic wspólnego z naszym klubem i nie są w żaden sposób popierane

 - napisano na oficjalnej stronie Karabachu Agdam i dodano, że wszczęto także wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

Zbrojny konflikt między Azerbejdżanem i Armenią o Górski Karabach trwa już jakiś czas. Klub Karabach został założony 70 lat temu w Agdam położonym w Górskim Karabachu. W 1993 roku miasto zostało przejęte przez Armenię. Zespół piłkarski funkcjonuje i rozgrywa mecze w Baku.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Armenia #Azerbejdżan #rasizm #nienawiść

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

tm
Wczytuję ocenę...
Wideo