Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Brytyjska sztafeta może stracić medal igrzysk. Chijindu Ujah podejrzany o doping

Brytyjski sprinter Chijindu Ujah jest podejrzany o stosowanie niedozwolonych środków. Lekkoatleta biegał w sztafecie 4x100 m, która w Tokio wywalczyła srebrny medal olimpijski. 27-letni zawodnik został tymczasowo zawieszony przez AIU. Teraz weryfikowana będzie próbka B.

Chijindu Ujah jest podejrzany o stosowanie dopingu podczas igrzysk w Tokio
fot. twitter.com/Chijindu_Ujah

Ujah jest jednym z czterech lekkoatletów, u których pobrane próbki dały pozytywny wynik na stosowanie niedozwolonych środków. Wcześniej informowano o zawieszeniu biegającego na dystansie 1500 m Marokańczyka Sadika Mikhou, gruzińskiego kulomiota Benika Abramyana i kenijskiego sprintera Marka Otieno Odhiambo.

Brytyjski sprinter Chijindu Ujah podejrzany o doping

Jak podało AIU (Athletics Integrity Unit - niezależna organizacja międzynarodowa powołana do zwalczania m.in. dopingu), w organizmie Ujaha znaleziono substancje, które mogą wskazywać na stosowanie anabolicznych i androgenowych sterydów.

Jeśli próbka B to potwierdzi, wówczas nie tylko Ujah straci srebrny medal, ale także jego koledzy ze sztafety: Nethaneel Mitchell-Blake, Richard Kilty i Zharnel Hughes. W tej sytuacji Kanada "wskoczyłaby" na drugie miejsce, a brąz przypadłby Chińczykom. Triumfowali Włosi.

Igrzyska w Tokio zakończyły się 8 sierpnia. Polacy wywalczyli 14 medali, w tym dziewięć lekkoatleci. Biało-czerwona męska sztafeta 4x100 m nie zdołała się zakwalifikować.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Tokio 2020 #Chijindu Ujah #doping w sporcie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo