Chcą wspierać społeczność LGBT podczas finału Euro 2020! Kolejny kontrowersyjny pomysł UEFA

Kontrowersji związanych z piłkarskim Euro 2020 ciąg dalszy i po raz kolejny niewiele ma to wspólnego ze sportem. UEFA postanowiła wspierać środowiska LGBT podczas meczu finałowego eksponując na stadionie tęczowe barwy.

Promocja LGBT na Euro 2020 trwa
fot. twitter.com/TinyFootballCar

UEFA postanowiła wykorzystać finał piłkarskiego EURO 2020 do promocji społeczności LGBT. Przed niektórymi spotkaniami turnieju piłkę na środek boiska dostarczał miniaturowy model Volkswagena, który jest jednym ze sponsorów imprezy.

Nie inaczej będzie podczas ostatniego meczu, ale tym razem samochodzik zaprezentuje się widzom na całym świecie w... barwach tęczy, jednoznacznie kojarzonych ze środowiskiem LGBT.

Barwy tęczy znów pojawią się na Euro 2020

Nie będzie to pierwszy raz, gdy podczas Euro 2020 na stadionach eksponowane są tęczowe barwy. Taki przekaz towarzyszy reklamom ustawionym wokół muraw, w kolorowych opaskach występowali również kapitanowie reprezentacji Anglii i Niemiec.

Głośną dyskusję wywołał również pomysł podświetlenie w tęczowe barwy stadionu w Monachium przed spotkaniem Niemiec i Węgier. Miał to być protest skierowany przeciwko polityce Madziarów dotyczącej LGBT. Wtedy jednak UEFA zaprotestowała - twierdząc, że mecz piłkarski nie jest miejscem na polityczną agitację... Najwyraźniej od tego czasu coś się zmieniło.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#LGBT #Euro 2020 #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo