Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

​Legia zaprasza na… wiosła

Warszawskie Towarzystwo Regatowe Legia Warszawa zaprasza na spektakularne regaty Legia Four For - wyścigi czwórek wioślarskich na ergometrach. Zawody odbędą się 7 października na Trybunie im.

Klub zaprasza kibiców do wiosłowania - fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska
Warszawskie Towarzystwo Regatowe Legia Warszawa zaprasza na spektakularne regaty Legia Four For - wyścigi czwórek wioślarskich na ergometrach. Zawody odbędą się 7 października na Trybunie im. Lucjana Brychczego.

7 października 2016 roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędą regaty Legia Four For na ergometrach wioślarskich. Zawody zostaną przeprowadzone na promenadzie Trybuny im. Lucjana Brychczego. Rywalizować będą czwórki (cztery ergometry Concept 2 sprzężone) na dystansie 1000 m w kategoriach Kobiet, Mężczyzn oraz Mikst (mieszana - dwie  kobiety, dwóch mężczyzn).
  
Jednocześnie wystartują przynajmniej dwie osady (może być więcej, w zależności od liczby zgłoszeń - limit 100 osad). Zwycięża osada, która uzyska najlepszy czas. W przypadku uzyskania identycznego najlepszego czasu przez jedną lub więcej osad zostanie przeprowadzony dodatkowy wyścig na 500 metrów. Do wyścigu zostanie wytypowana jedna osoba z drużyny.

- Jeśli do startu zgłosi się minimum sześć drużyn reprezentujących tę samą branżę, stworzone zostaną dodatkowe klasyfikacje branżowe. Przykładowo niedawno Warszawska Izba Adwokacka tutaj na obiektach Legii zorganizowała takie regaty dla prawników. Jeśli się zgłosi sześć i więcej osad prawniczych, zostanie wyodrębniona oddzielna klasyfikacja np. właśnie dla adwokatów. Co ważne, całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji Legii na cele charytatywne - mówi szef Warszawskiego Towarzystwa Regatowego Legia i główny organizator imprezy Robert Borys.

 
Wpisowe wynosi 200 zł od osady. Główną nagrodę - okazałe Trofeum Stulecia Legii Warszawa wręczy prezes Bogusław Leśnodorski. Pozostałe kategorie zostaną nagrodzone pucharami.  

- Cieszą nas inicjatywy sekcji Legii. To dowód na to, że ich przedstawiciele utożsamiają się z Legią. Wioślarstwo to prestiżowy, elitarny sport, ale w formule zaproponowanej przez wioślarzy-legionistów otwarty i przyjazny dla wszystkich. Po akcji "Wszyscy Do Wioseł" to kolejne regaty, które świadczą o ogromnych możliwościach tego typu przedsięwzięć, bo oprócz czystej rywalizacji sportowej, cały wysiłek przekładany jest na projekty społeczne Fundacji Legii, w ramach programu „Zróbmy razem lepsze miasto”- powiedział prezes Bogusław Leśnodorski.
 
Zapisy i informacje: wtrLegia@gmail.com

 Źródło: Biuro Prasowe Legii

 

#wiosła #Legia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mch
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo