Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polacy zdobyli w Rio 39 medali

Polacy na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro odnieśli duży sukces. Sportowcy wywalczyli dziewięć złotych medali, 18 srebrnych i 12 brązowych.

pl.wikipedia.org

Złote medale zdobyli: Barbara Niewiedział – bieg na 1500m (kat. T20), Ewa Durska – pchnięcie kulą (kat. F20), Iwona Podkościelna – wyścig ze startu wspólnego – tandemy (kat. B3), Jakub Tokarz – K1 200 m (kat. KL1), Maciej Lepiato – skok wzwyż (kat. T44), Maciej Sochal – rzut maczugą (kat. F32), Natalia Partyka (klasa 10) Katarzyna Marszał (klasa 6) Karolina Pęk (klasa 9) – double klasa 6-10, Natalia Partyka – singiel klasa 10 K (klasa 10) oraz Rafał Wilk – jazda indywidualna na czas (kat. H4).

Srebro wywalczyli: Alicja Fiodorow – bieg na 100 m (kat. T47), Alicja Fiodorow – bieg na 100 m (kat. T47), Anna Harkowska – jazda indywidualna na czas (kat. C4),  Anna Harkowska – wyścig ze startu wspólnego (kat. C5), Bartosz Tyszkowski – pchnięcie kulą (kat. F41), Daniel Pek – bieg na 100 m (kat. T20), Janusz Rokicki – pchnięcie kulą (kat. F57), Karolina Kucharczyk – skok w dal K (kat. T20), Krystyna Siemieniecka – singiel klasa 11 K (klasa 11), Lucyna Kornobys – pchnięcie kulą (kat. F34), Marzena Zięba – +86kg K (kat. PO), Michał Derus – bieg na 100 m (kat. T47), Michał Nalewajek (kat. A) Dariusz Pender (kat. A) Jacek Gaworski (kat. B) – floret drużynowo, Patryk Chojnowski – singiel klasa 10 M (klasa 10), Rafał Czuper – singiel klasa 2 M (klasa 2), Rafał Wilk – wyścig ze startu wspólnego (kat. H4), Robert Jachimowicz – rzut dyskiem (kat. F52) a także Wojciech Makowski – 100 m stylem grzbietowym (kat. S11).

Brązowe medale zdobyli: Adrian Castro – szabla indywidualna (kat. B), Anna Trener-Wierciak – skok w dal (kat. T38), Barbara Niewiedział – bieg na 400 m (kat. T20), Kamila Kubas – K1 200m (kat. KL1), Karolina Pęk – singiel klasa 9 K (klasa 9), Katarzyna Piekart – rzut oszczepem (kat. F46), Lech Stoltman – pchnięcie kulą (kat. F55); Michał Nalewajek (kat. A), Dariusz Pender (kat. A), Kamil Rząsa (kat. B) – szpada drużynowa; Milena Olszewska – łuk Klasyczny (kat. ST) Oliwia Jabłońska – 100 m stylem motylkowym (kat. S10); Patryk Chojnowski (klasa 10) Marcin Skrzynecki (klasa B) Piotr Grudzień – double klasa 9-10, Piotr Grudzień – singiel klasa 8 M (klasa 8).

Dzięki takim wynikom, Polska znalazła się na 10. miejscu w klasyfikacji medalowej. Pierwsze miejsce zajęły Chiny, które zdobyły 239 krążków, drugie Wielka Brytania – 147 medali, a trzecie Ukraina – 117 medali. Ostatnie – 76. miejsce zajęły ex aequo Republika Zielonego Przylądka, Indonezja, Arabia Saudyjska, Mozambik, Pakistan, Filipiny, Rumunia i Sri Lanka. Wymienione kraje zdobyły 1 medal.

Źródło: paralympic.org.pl

#klasyfikacja medalowa #medale #Rio 2016 #igrzyska paraolimpijskie #Rio de Janeiro