Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

​Nawałka o spotkaniu z Holandią: To będzie wartościowy mecz

– Mecz z Holandią będzie dla nas wartościowy, rywal prezentuje najwyższy poziom w organizacji gry, ale i w umiejętnościach indywidualnych.

Autor:

– Mecz z Holandią będzie dla nas wartościowy, rywal prezentuje najwyższy poziom w organizacji gry, ale i w umiejętnościach indywidualnych. To duża niespodzianka, że nie zakwalifikowali się na Euro 2016 – mówił w czasie konferencji prasowej Adam Nawałka.

Wybory były trudne, między innymi dlatego, że zawodnicy prezentowali się dobrze, walczyli z dużą determinacją – stwierdził w czasie konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski. Adam Nawałka w poniedziałek ogłosił nazwiska 23 piłkarzy, którzy pojadą na Euro 2016.

Kontuzje też wpłynęły na to, że wybieraliśmy z mniejszego kręgu. Po urazie Macieja Rybusa musieliśmy znów przeanalizować grę obronną. Kontuzje spowodowały kilka nieprzespanych nocy, bo pracowaliśmy nad nowymi rozwiązaniami. Ale taki jest futbol

– zaznaczał Nawałka.

Już wcześniej rozmawialiśmy z zawodnikami o tym, że poziom jest bardzo wysoki. Sam pobyt na zgrupowaniu był sporą nobilitacją. Była rywalizacja na konkretnych pozycjach. Mamy ranking. Nie było decyzji z myślą o przyszłości, liczy się Euro 2016 we Francji

– podkreślił selekcjoner polskiej reprezentacji.

Nawałka mówił też o jutrzejszym spotkaniu z Holandią. – Mecz z Holandią będzie dla nas wartościowy, rywal prezentuje najwyższy poziom w organizacji gry, ale i w umiejętnościach indywidualnych. To duża niespodzianka, że nie zakwalifikowali się na Euro 2016. Po meczu z Holandią będziemy mieć dużo materiału szkoleniowego. To drużyna z najwyższej półki – wyjaśnił.

Jutro mecz Polska-Holandia: Mecz Polska - Holandia. RELACJA ONLINE

Jest nas 23, każdy jedzie na turniej z takim samym zamiarem. W Arłamowie starałem się wykorzystywać czas, by pomóc drużynie – mówił z kolei dziennikarzom Jakub Wawrzyniak.

Nas nie trzeba mobilizować, jesteśmy świadomi na jaki turniej jedziemy. Obecność kibiców to dla nas coś fantastycznego. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by nie zawieść rodaków

– zapewnił polski obrońca.

Dodał też, że polska drużyna ma swoje tajemnice. – Stałe fragmenty gry to potężna broń tej reprezentacji, nie będziemy wszystkiego ujawniać – powiedział.

Po spotkaniu z dziennikarzami polscy piłkarze rozpoczęli trening w Gdańsku przed jutrzejszym meczem z Holandią.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej