Mówił, że nie ma zaufania do Giertycha, teraz go popiera. Olbrychski opowiada o "nokaucie"

Jest już pierwsze wsparcie dla Romana Giertycha na liście Koalicji Obywatelskiej! Udzielił go... aktor Daniel Olbrychski. Celebryta mówi o "nokaucie" i zachęca do głosowania na Giertycha. Przed laty o swoim ulubieńcu mówił zupełnie coś innego. Przypominamy!

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Olbrychski popiera Giertycha
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W niedzielę przewodniczący PO Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Sopotu poinformował, że na liście Koalicji Obywatelskiej w woj. świętokrzyskim z ostatniej pozycji wystartuje Roman Giertych. Decyzja wzbudziła konsternację wśród lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej - nie wiadomo jeszcze, kto będzie musiał ustąpić miejsca Giertychowi. Na ostatnim miejscu jest poseł Adam Cyrański i wiadomo już, że albo zmieni pozycję, albo... pożegna się z listą KO.

Choć kontrowersji nie brakuje, to są też tacy, którzy popierają Giertycha. Nowy nabytek partii Tuska udostępnił już wideo, jakie dostał z wyrazami wsparcia.

- Z radością dowiedziałem się, że mecenas Roman Giertych wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej - mówi Daniel Olbrychski na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu. Aktor zachęca do głosowania na Giertycha, jego wystawienie nazywając "nokautem" zadanym przez... Tuska.

Daniel Olbrychski to aktor, który wielokrotnie publicznie wspierał opozycję. W swoim życiorysie ma też niechlubne epizody: stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu, a parę lat temu mówił, że "nie podoba mu się ta Polska".

Co ciekawe, w 2012 r. Olbrychski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" stwierdził, że... nie ma zaufania do Giertycha.

- W polityce mam zaufanie i uznanie do takich ludzi, jak: Tadeusz Mazowiecki, Jan Krzysztof Bielecki czy Hanna Suchocka, a z pewnością nie mam go do Kaczyńskiego, Leppera, Giertycha czy Macierewicza - podkreślił Olbrychski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Z kolei jeszcze wcześniej, w 2006 roku, brał udział... w manifestacji przeciwko Giertychowi. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Roman Giertych #Daniel Olbrychski

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo