Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zmiana na stanowisku szefa CBA. Media podają nazwisko następcy Ernesta Bejdy

Według informacji portalu tvp.info, nowym szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostanie płk Andrzej Stróżny. Zastąpić ma on dotychczasowego szefa Biura, Ernesta Bejdę, którego kadencja wygasa. Stróżny pracował dotychczas w ABW, dowodząc delegaturą w Katowicach.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Według informacji portalu, nowy szef będzie powołany początkowo na trzy miesiące, na stanowisko pełniącego obowiązki szefa CBA. 

Ernest Bejda na stanowisko szefa CBA pracował od 2015 roku (początkowo również jako pełniący obowiązki szefa), wcześniej w latach 2006-2009 był zastępcą szefa tej jednostki. 

Z kolei Andrzej Stróżny zaczął pracę w policji w 1992 r. pod obyciu zasadniczej służby wojskowej. Przez kolejne lata wspinał się przez kolejne szczeble kariery policyjnej, odbywając liczne kursy, w tym kursy oficerskie. Służbę w policji zakończył jako starszy aspirant pełniący funkcję zastępcy naczelnika wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Jesienią 2006 r. przeniósł się z policji do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, do delegatury katowickiej, gdzie objął stanowisko dyrektora departamentu postępowań karnych. W związku z przeniesieniem do ABW odbył kolejne kursy oficerskie - informuje TVP Info.

 Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

 

#Centralne Biuro Antykorupcyjne #Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego #Ernest Bejda #Andrzej Stróżny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo