Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ziobro ws. skazania Mariki: Sąd, z przyczyn ideologicznych pozbawił młodą kobietę wolności

Marika została skazana za usiłowanie rozboju na 3 lata pozbawienia wolności. W jej sprawie nie było żadnego rozboju. Jeżeli możemy mówić o rozboju, to jego ofiarą była Marika, którą okradziono z wolności i używano przemocy sądowej, po to, żeby wsadzić ją do więzienia – powiedział dziś podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Wraca mentalność z czasów komuny
twitter.com/MS_GOV_PL/screen

Marika skazana

24-letnia Marika z Wielkopolski została skazana na 3 lata więzienia za domniemane usiłowanie rozboju po tym, jak dziewczyna na manifestacji LGBT w Poznaniu usiłowała wyrwać kobiecie torbę w barwach ruchu LGBT.

Minister Ziobro zaznaczył, że uwzględnił wniosek o przerwie w karze wobec skazanej Mariki, która wyszła już na wolność. Teraz oczekuje na decyzję pana prezydenta w sprawie ułaskawienia.

Zleciłem przygotowanie i skierowanie do Sądu Najwyższego skargi nadzwyczajnej w sprawie Mariki. To sytuacja wyjątkowo bulwersująca. Sąd, z przyczyn ideologicznych i politycznych pozbawił młodą kobietę wolności skazując ją na 3 lata ciężkiego więzienia

– powiedział Ziobro.

Dodał, że po zapoznaniu się z aktami sprawy Mariki, „jestem przekonany, że z tej historii trzeba wyciągnąć daleko idące wnioski”.

Torba, LGBT

Do polskich sądów wraca mentalność z czasów komuny. Z przyczyn politycznych, ideologicznych, ludzi zamyka się do więzień. Wyrok w sprawie Mariki pozostaje w dramatycznym kontraście wobec traktowania przez sądy przedstawicieli aktywistów LGBT i innych środowisk lewicowych, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań, napaści, pobić i spotykają się zazwyczaj z uniewinnieniem bądź symbolicznym skazaniem

– podkreślił.

Dodał, że niestety mamy do czynienia z głębokim kryzysem w polskim sądownictwie, że „może dochodzić do tak jawnego nadużywania prawa w stosunku do osób, z których światopoglądem sędziowie mają prawo się nie zgadzać, ale nie mają prawa nadużywać swojej władzy by takich ludzi niszczyć”.

Takie numery nie miały miejsca nawet za komuny, żeby za tego rodzaju zachowanie wsadzać ludzi za kratki. „Hulaj dusza, piekła nie ma” – za rażące naruszenia prawa, dzisiaj sędziowie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. To trzeba radykalnie zmienić

– zaznaczył prokurator generalny.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wideo