Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość"

Pod hasłem "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość" w ostatni weekend czerwca odbędzie się IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Organizatorzy wydarzenia zachęcają do wymiany doświadczeń na temat rodzicielstwa i debaty o bieżącej polityce rodzinnej.

Rodzina
facebook.com/ZwiazekDuzychRodzin3Plus

Inicjatorem wydarzenia, które odbędzie się 25-27 czerwca w Warszawie, jest Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

Według zapowiedzi organizatorów w sobotę panel społeczno-gospodarczy na Giełdzie Papierów Wartościowych otworzy premier Mateusz Morawiecki. Do udziału w tym spotkaniu zaproszeni zostali m.in. minister rodziny Marlena Maląg, prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl, założycielka i wieloletnia prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Joanna Krupska.

Panel będzie transmitowany online na kanale YouTube i Facebook oraz udostępniony na stronach internetowych: www.3plus.pl i http://zjazd.3plus.pl

Podczas spotkania na Giełdzie Papierów Wartościowych, zostaną także wręczone statuetki "Firma Przyjazna Dużym Rodzinom 2021" i "Przyjaciel Dużych Rodzin 2021".

Tegoroczne zjazd odbędzie się pod hasłem "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość".

"Chcemy podkreślić rolę spuścizny kulturalnej w wychowaniu i rozwoju kolejnych pokoleń. Rodziny zostaną poproszone o przywiezienie ze sobą elementów strojów ludowych, które zaprezentują w trakcie wieczoru pt.: "Małe Ojczyzny". W sobotni wieczór z kolei odkrywać będziemy "Bezkresne bogactwo historii – Kresy" -

wskazują organizatorzy.

Podczas zjazdu, który jest jednocześnie początkiem wakacji dla dzieci i młodzieży, dla uczestników organizowane będą warsztaty w małych grupach: dyskusje, zajęcia artystyczne oraz wycieczki turystyczne po Warszawie i jej największych muzeach.

Warsztaty dla rodzin

Obok wielu propozycji zarezerwowana jest też przestrzeń do pracy nad relacjami w rodzinach - w ofercie warsztatowej znajdą się m.in. zajęcia z umiejętności komunikacyjnych i dialogu między mężem i żoną oraz rodzicami i dziećmi.

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" zajmuje się od 14 lat analizą polityki i śledzeniem rozwiązań legislacyjnych w kwestiach rodzinno-społeczno-gospodarczych.

"Z entuzjazmem przyjęliśmy zapowiedź szerokiego pakietu nowych rozwiązań w wielu aspektach odpowiadający wprost na najistotniejsze i najbardziej aktualne potrzeby rodzin. Cieszymy się na rysującą się realną szansę realizacji kilku naszych postulatów w sferze mieszkaniowej czy opieki nad dziećmi do lat trzech" - podkreśla prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Radosław Waszkiewicz.

I dodaje, że związek będzie śledzić propozycje konkretnych rozwiązań legislacyjnych wprowadzających te rozwiązania. Podkreśla przy tym, że jest niezmiernie istotne, aby w ostatecznych rozwiązaniach prawnych i finansowych zarówno proponowane w Polskim Ładzie udogodnienia i środki zmierzające do wyrównania sytuacji ekonomicznej rodzin, jak i zwiększone obciążenia fiskalne były proporcjonalne do liczby dzieci w rodzinie.

Koszty utrzymania rodziny

"Staramy się czuwać nad tym, aby ustawodawcy nie pominęli tej oczywistej dla dużych rodzin rzeczywistości, że w dużej rodzinie koszty utrzymania mnożą się przez liczbę dzieci, a dochody rodziny się przez nią dzielą. Rodzic sześciorga dzieci zarabiający np. 10.000 zł ma do dyspozycji tylko 1.250 zł na osobę. Obciążenia fiskalne takiej rodziny powinny być proporcjonalne do tej kwoty 1.250 zł, a nie 10.000 zł. Konieczne są rozwiązania gwarantujące zachowanie właściwej proporcji

- wskazuje Waszkiewicz.

Między innymi te zagadnienia są tematem dyskusji podczas eksperckiego panelu społeczno-gospodarczego.

"Warto zauważyć, że grupa społeczna dużych rodzin nie jest jednolita - tworzą ją zarówno przedsiębiorcy, artyści, pracownicy niższego i wyższego szczebla, rolnicy, pracownicy fizyczni i umysłowi, pracownicy etatowi i samozatrudnieni. Obejmuje także rodziny, których poziom życia, mimo że osiągają relatywnie wysokie dochody, nie jest wysoki ze względu na utrzymywanie licznej rodziny. Koniecznie jest zauważanie ich perspektywy i specyfiki" - dodaje prezes.

Jednym z elementów sobotniego spotkania jest także rozmowa o przyszłości rodziny z influencerami. Do rozmowy zaproszeni zostali rodzice, którzy wychowują przynajmniej troje dzieci, a zawodowo i prywatnie opowiadają o swoim rodzicielstwie w mediach społecznościowych, na Facebooku i Instagramie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo