Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Za falę emigracji w Europie odpowiedzialny jest... PiS? Tusk naprawdę tak powiedział! Wplótł w to Lampedusę

"Fakty TVN" wyemitowały kilka dni temu pełen nieścisłości materiał na temat wydawania polskich wiz w Ugandzie. Dziś, przy okazji wywiadu, o kwestię migracji zapytano na antenie TVN 24 Donalda Tuska. - Premier Morawiecki z kłamstwa czyni metodę - stwierdził. Zdaniem lidera PO, to właśnie obecny premier "odpowiada za największy skandal migracyjny w historii Europy". Co więcej, według Tuska... to "PiS zalał Polskę i Europę setkami tysięcy migrantów zarabiając na tym jeszcze pieniądze".

Donald Tusk
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Kilka dni temu w "Faktach TVN" ukazał się materiał na temat wydawania polskich wiz w Ugandzie. Z relacji stacji wynika, że mieszkańcy Afryki, którzy zapłacili za otrzymanie wizy, "oczekują sprawiedliwości" i czują się okradzeni przez "polski rząd". Tymczasem Ugandyjczycy, którzy wierzyli, że dostaną wizy, w rzeczywistości płacili pośrednikom-oszustom, którzy nie mieli żadnego wpływu na przebieg procesu wizowego. Choć nieścisłości w "rewelacjach" TVN jest znacznie więcej, nie przeszkadza to Donaldowi Tuskowi, by o proceder obwiniać Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. 

- Premier Morawiecki z kłamstwa czyni metodę (...) Odpowiada za największy skandal migracyjny w historii Europy. Tylko przez te dziury w murze, w płocie, przyszło więcej ludzi, niż przez rok wylądowało na Lampedusie, pokazywanej jako główny problem imigracyjny Europy. To nie będzie ostatnia informacja o tych ponad stu tysiącach kolejnych wiz, którymi się handlowało w Indiach poprzez pośrednika

- stwierdził Donald Tusk na antenie TVN 24. 

Jak mówił: "premier Morawiecki i prezes Kaczyński bezpośrednio odpowiadają za to, że wytworzyli mechanizm wielkiego przemytu, na wielką skalę, przemytu ludzi".

- Ich minister Czaputowicz potwierdził, że robili to intencjonalnie, że mieli świadomość, a nawet cieszyli się z tego, że tylu emigrantów przechodzi. To jest nie dość, że skrajnie nieodpowiedzialne, to kłamstwo przejdzie do historii kłamstw najbardziej bezczelnych w historii polityki, ale opisuje poziom cynizmu, który podnosi poziom zagrożenia na wysokość do tej pory nieznaną

- wskazał, dodając: "PiS zalał Polskę i Europę setkami tysięcy migrantów zarabiając na tym jeszcze pieniądze".

Jak ocenił wcześniej pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn, materiał wyemitowany przez Fakty TVN to próba podtrzymania tematu nieprawidłowości związanych z wydawaniem wiz przy użyciu manipulacji i pełen sprzeczności wewnętrznych. - Wszystko po to, by przekonać widzów, że "afera wizowa to poważna sprawa" - dodał.

Przemysław Czarnek opublikował zaś post, w którym przypomniał, jak platformiana władza chciała przekonać Polaków, że przyjęcie migrantów to "gest solidarności". Ba, "pomoc potrzebującym".

Oto on:

 


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #TVN24

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wideo